powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nabór na Kurs Teatru Fizycznego - 2016/2017

Do 17 października trwa nabór na Kurs Teatru Fizycznego prowadzony w LUB/LABie przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Kurs TF umożliwia nabycie pogłębionych umiejętności z zakresu teatru fizycznego. Program kursu obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Daje możliwość zapoznania się ze sposobem pracy oraz z podstawowym treningiem aktora teatru fizycznego, kształtuje niezbędne umiejętności ruchowe i warsztat aktora. Program teoretyczny pozwala zrozumieć teatr fizyczny jako zjawisko performatywne z pogranicza teatru i tańca, zakorzenione w antropologii i filozofii ciała. Na zakończenie roku kursu przewidziany jest pokaz pracy oparty na wybranym tekście literackim.

Grupa uczestników kursu, w celu zapewnienia wysokiej jakości pracy, to maksymalnie 10 osób.

Semestry 2016/2017

1 semestr - 2 listopada-12 lutego

2 semestr - 27 lutego-30 czerwca

Terminy zajęć w pierwszym semestrze

poniedziałki - 18.30-21.30 / środy - 18.30-21.30

Profil uczestniczki i uczestnika

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych pracą nad umiejętnościami ruchowymi i psychofizycznych, pragnących rozwinąć ekspresję cielesną. Chętni powinni posiadać już pierwsze doświadczenia teatralne lub ruchowe i chęć rozwijania się w tym kierunku. Szczególnie mile widziane doświadczenia związane z teatrem fizycznym (choć niekonieczne).

Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Pracy na zadaniach, dużo improwizacji różnego rodzaju: ruchowych i słowno-ruchowych. Pracy z partnerem/partnerami sięgającej do kontakt improwizacji i tzw. manipulacji ruchowych pozwalających lepiej zrozumieć swoje ciało i odkrywać jego potencjał. Nie zabraknie tego, co na drugim biegunie, czyli treningu fizycznego, który ćwiczy uwagę i obecność w trakcie wysiłku, jest treningiem wytrzymałościowym.

Opłaty

Koszt kursu: 300 zł/miesiąc

Więcej informacji pod adresem: stow.sn@gmail.com oraz telefonicznie 505 476 863

Więcej na stronie:

http://sztukanowa.pl/2016/09/nabor-kurs-tf-zapraszamy/