powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. Młodzież otwarta na impro

W sobotę pokazem improwizacji teatralnej zakończyło się drugie z cyklu spotkań organizowanych w Teatrze Fredry w ramach działań edukacyjnych adresowanych do gnieźnieńskiej młodzieży.

Artystyczno-edukacyjny projekt "ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W drugiej odsłonie projektu, w dniach 22-24 września, młodzież miała szansę współpracować w ramach improwizacji teatralnej z grupą Klanyck - Szkołą Impro. "ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja" to projekt adresowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych. Młodzi, w nowej odsłonie programu, pracują jako "Grupa Szybkiego Reagowania" na zdarzenia aktualne społecznie, będące swoistą odpowiedzią na poszczególne teksty dramatyczne prezentowane w Teatrze Fredry.

Teatr improwizowany Klanyck to jedna z pionierskich grup zajmująca się improwiza­cją teatralną. Jest prekursorem teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, powstającej na bazie sugestii publiczności. Szkoła Impro to miejsce spotkań improwizatorów, dżemów, pokazów i dyskusji. Miejsce, gdzie każdego dnia można zacząć tworzyć. Od nowa. Na żywo.