powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Legendy w projekcie teatralno-edukacyjnym

Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy zaprosili pięć gorzowskich szkół podstawowych do projektu edukacyjnego zatytułowanego "Na tropie gorzowskich legend".

W terminie od 26 września do 18 listopada 2016r., raz w tygodniu, każdą ze szkół będzie odwiedzał aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, aby przeprowadzić z dziećmi zajęcia pozalekcyjne w formie twórczych warsztatów aktorskich, których efektem będzie inscenizacja wybranej legendy dotyczącej Gorzowa i jego okolic. Zajęcia przeznaczone będą dla stałej grupy uczniów, w niektórych szkołach będą to wybrani uczniowie z jednej klasy, kółko teatralne, czy też dzieci uczęszczające systematycznie na świetlicę szkolną. Artyści zabiorą uczniów w fascynująca podróż w magiczny świat, w którym pojawią się m.in. smoki, czarownice, a także inne istoty zamieszkujące dziecięcą wyobraźnię.

Finałowy pokaz składający się z występów wszystkich szkół zaproszonych do projektu odbędzie się 21 listopada o godz. 17.00 na Dużej Scenie Teatru im. J. Osterwy. Projektowi będzie także towarzyszyć broszura, w której znajdą się nowe legendy napisane przez uczniów - wymyślone przez nich opowieści dotyczące Gorzowa.

Zajęcia z dziećmi poprowadzą: Beata Chorążykiewicz, Anna Łaniewska, Kamila Pietrzak - Polakiewicz, Karolina Miłkowska - Prorok oraz Cezary Żołyński.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu miasta Gorzowa.