powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych

W dniach 14-23 października na scenie na Żeglarskiej zaprezentują się młodzi artyści - studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych. Dyplomy i egzaminy muzyczne pokażą w ramach I Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych "Przygrywka". Można się jeszcze zgłaszać!

I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, odbędzie się w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze w Toruniu.

To innowacyjne na polskim rynku wydarzenie edukacyjno-kulturalne, gdyż choć od lat odbywają się przeglądy dyplomów spektakli dramatycznych, przeglądu dyplomów i egzaminów muzycznych nie ma, a jest to przecież coraz bardziej znaczący element kształcenia artystycznego. Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny od początku swojej działalności współpracuje z wieloma młodymi absolwentami kierunków musicalowych i muzycznych państwowych i prywatnych szkół artystycznych. Pozwala to obserwować jak się rozwijają młodzi adepci tej dziedziny sztuki i jaki mają warsztat. Ten stan rzeczy zrodził potrzebę zorganizowania Przeglądu dyplomów i egzaminów muzycznych.

Celem przeglądu, poza prezentacją umiejętności uczestników, jest również promowanie początkujących aktorów, pomoc w rozwoju ich talentu oraz integracja środowiska artystycznego młodych twórców.

Przegląd zainauguruje koncert zespołu jazzowego Artur Tuźnik Trio. Imprezą towarzysząca będzie także inscenizowane czytanie fragmentów Pana Tadeusza w oryginalnym języku kresowym przez aktorów wileńskiego Teatru Polskiego. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W związku z organizowaniem Przeglądu po raz pierwszy przedłużyliśmy termin przesyłania zgłoszeń do 23.09.2016 r. Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.teatrmuzyczny.torun/przeglad/