powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Warsztaty edukacji teatralnej u Andersena

23 września Teatr Andersena organizuje warsztaty dla nauczycieli wokół spektaklu "Mama, tata, wojna i ja". Doświadczenie teatralne staje się pretekstem do rozmowy o zjawisku, które coraz częściej dotyka rodziny - rozwód rodziców.

Podczas spotkania skupimy się na twórczych działaniach, które pomogą przygotować klasę do udziału w tym przedstawieniu. Przyjrzymy się hasłu "wojna" i skojarzeniom, które w nas wywołuje. Zastanowimy się też, co się dzieje, kiedy wojna wydarza się w domu

Spotkania prowadzone jest w formie warsztatów, uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne i certyfikaty uczestnictwa.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Plebańczyk

Badaczka edukacji teatralnej, pedagożka teatru, redaktorka. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską i teatrologiczną Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2012 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach badań i programów z zakresu edukacji teatralnej (Lato w teatrze, Teatroteka Szkolna, Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana). W ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowała projekt "Poznajmy się! TEATR+SZKOŁA".

Plan spotkania:

godz. 13:30-16:30 - warsztaty dla nauczycieli,

godz. 17:00 - premiera spektaklu "Mama, tata, wojna i ja" reż. Simone Thiss

Spotkanie z twórcami (po spektaklu)

ZAPISY - edukacja@teatrandersena.pl 798 292 085Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty odbywają się w nowej siedzibie - CSK (pl. Teatralny 1), przy wejściu głównym będzie na Państwa czekać ktoś z naszej ekipy, aby wskazać, jak do nas trafić :)

Prosimy o przygotowanie wygodnego stroju i obuwia sportowego - będzie możliwość przebrania się na miejscu.

KRÓTKO O SPEKTAKLU:

Do tej pory Inga wojnę znała tylko z telewizji. Ale oglądanie wojny w telewizji wcale nie jest takie trudne. Wojnę w domu Ingi wywołali rodzice. Mama i tata postanowili się rozstać, mama dużo płakała, tata dużo krzyczał, a w końcu się wyprowadził. Teraz rodzice dzielą dom, dzielą świat, próbują podzielić się dziećmi. Inga i jej bracia wędrują od jednego domu do drugiego, biorą udział w bitwach dorosłych jako żołnierze i posłańcy. I najgorsze, że nie wiedzą, czy kiedykolwiek nastanie pokój. Inga nie potrafi zrozumieć wojny. Nie chce zostać żołnierzem. W środku dziewczynki tworzy się pusta, ciemna przestrzeń, która rośnie i rośnie z każdym dniem

***

WARSZTATY EDUKACJI TEATRALNEJ

23 września 2016 (piątek) / Teatr Andersena (budynek CSK)

Dla widzów od lat 7

Zapraszamy.