powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera komedii w Teatrze Studio Buffo

16 października w Teatrze Studio Buffo odbędzie się premiera spektaklu "Nikt nie jest doskonały" Simona Williamsa w reż. Piotra Dąbrowskiego. Spektakl przygotowany przez Art44 grany będzie w całej Polsce.

"Nikt nie jest doskonały" to komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.

Sztuka Simona Williamsa święciła tryumfy na deskach wielu teatrów całego świata a teraz ma okazję zobaczyć polska publiczność. Komedia o perypetiach nieśmiałego Leonarda - samotnego ojca dorastającej córki, który pod kobiecym pseudonimem Marta Banbury, pisuje romantyczne powieści dla kobiet. Spokój tej z pozoru nudnej rodziny burzy telefon z wydawnictwa: powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę... sic! cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić to Marta kobietą nie jest... szansa otrzymania 50 000 może lec w gruzach, chyba że... wyjścia nie ma, Leonard musi przebrać się za kobietę...!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku "Poszukiwany, poszukiwana", czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie "Tootsie", albo klasyk "Pół żartem, pół serio", w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć "Nikt nie jest doskonały".

Czas trwania przedstawienia: ok. 2 godz.

***

Magdalena Waligórska

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu), którą ukończyła w 2007. Studiowała wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Gra w filmach i serialach, wystąpiła m.in. w filmie Romana Polańskiego "Pianista", w serialach "Klan", "Pierwsza miłość", "Pitbull', "Na dobre i na złe". Polubiona przez szeroką publiczność za rolę barmanki Wioletki w serialu "Ranczo".

Marta Chodorowska

W 2005 ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała w kinie w filmie "Powiedz to, Gabi". Gościnnie związana z Teatrem Narodowym, w którym debiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej "2 maja". Zagrała rolę Anny w spektaklu "Testament cnotliwego rozpustnika" w Teatrze Kamienica. W radiowym słuchowisku " W Jezioranach" wcieliła się w rolę Agaty Czuby. Zagrała główną bohaterkę w obrazie "Emilka płacze" i za tę rolę otrzymała Polską Nagrodę Kina Niezależnego - Offskar, w kategorii: Najlepsza Aktorka. Wystąpiła także w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" w reż. Marka Koterskiego.

Zagrała w spektaklu telewizyjnym Sceny Faktu Teatru Telewizji "Inka 1946." reż. Wojciech Tomczyk. Popularność zdobyła dzięki roli Klaudii Kozioł, córki wójta, w serialu "Ranczo" . Zagrała także w serialach m.in.: "Magda M.", "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Klinika samotnych serc", "Pensjonat pod Różą", "Barwy szczęścia", "Świat według Kiepskich", "Sprawiedliwi", "Hotel 52" i "Usta Usta".

Michalina Sosna

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi (2013). Dwukrotna uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie, gdzie otrzymała nominację do Głównej Nagrody Żeńskiej za rolę Małgorzaty w spektaklu "Z Różewicza dyplom" w reż. Zbigniewa Brzozy. Współpracowała z Barbarą Sass-Zdort ("W imieniu diabła"), Janem Jakubem Kolskim ("Outernet"), Wieniaminem Filsztyńskim ("Trzy siostry" Antoniego Czechowa) i Waldemarem Zawodzińskim ("Instynkt gry" Bernharda Studlara, "Rodzina wampira" Wasilija Sigariewa, "Polaroidy. "Kilka ostrych zdjęć" Marka Ravenhilla). Występuje w warszawskim Teatrze "Kamienica" w "Porwaniu Sabinek" Juliana Tuwima w reż. Emiliana Kamińskiego oraz w Teatrze 6. Piętro w "Brombie" reż. Maciej Wojtyszko, "Polityce" reż. Eugeniusz Korin, "Central Park West" reż. Eugeniusz Korin. Zagrała w filmie "Planeta singli", obecnie gra w serialu "Przyjaciółki".

Wojciech Błach

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W 1999 roku zdobył II nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę ojca w "Pułapce" T. Różewicza w reż. Pawła Miśkiewicza. W latach 1999-2003 oraz 2008-2009 był aktorem Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. W 2009 roku otrzymał "Złotą Maskę" dla najlepszego łódzkiego aktora w sezonie 2008/09 za role spektaklach "Brygada szlifierza Karhana" reż. Remigiusz Brzyk i "Król-Duch" J. Słowackiego w reż. Łukasza Kosa. Obecnie współpracuje z Teatrem IMKA w Warszawie. Znany również z wielu seriali m.in. "Plebania", "Blondynka", "Szpilki na Giewoncie", "Na Wspólnej", "Skazane", "Pierwsza miłość".

Zdzisław Wardejn

Aktor i reżyser, ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a w 1973 roku - na Wydziale Reżyserskim tej samej uczelni. Zdzisław Wardejn debiutował zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie w 1961 roku. Występował na scenach Zielonej Góry: Teatr Lubuski w latach 1961-1963, Poznania Teatr Polski w latach 1963-1967 i Krakowa Teatr Rozmaitości w latach 1967-1968, od 1968 występuje w teatrach warszawskich: Narodowym (1968-82), Ochoty (1983-84), Nowym (1984-93). Od 1993 roku aktor Teatru Dramatycznego. W październiku 2010 r. został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2016 r. obchodzi jubileusz 55-lecia pracy artystycznej. W latach 70. i 80. był jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów, grał w filmach m.in.: "Lalce", "Układzie krążenia", "Królowej Bonie", "Zmiennikach". Wystąpił m.in. w "Ekstradycji", "Ekstradycji 2", "Na dobre i na złe", "Plebanii", "Ratownikach", "Życiu nad rozlewiskiem", w serialu biograficznym "Marszałek Piłsudski" oraz "Kryminalnych", "Ja to mam szczęście". Największą popularność przyniosły mu role w filmach Romana Załuskiego: "Kogel - mogel", "Galimatias, czyli kogel - mogel II", "Och Karol", "Komedia małżeńska". Aktor użyczał również głosu wielu postaciom, m.in. w najbardziej kasowych kinowych produkcjach familijnych: "Brzdąc w opałach", "Paddington" czy "Wielka szóstka".

Jacek Rozenek

W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i w tym samym roku został aktorem Teatru Współczesnego z którym jest nadal związany, współpracuje z Teatrem Prezentacje w Warszawie. Ma na koncie ponad 50 ról teatralnych, kilkanaście filmowych i serialowych oraz kilkaset ról radiowych i dubbingowych. Jest wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Był współprowadzącym porannego magazynu TVP2 - Pytanie na śniadanie. Brał udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami." Reżyser dubbingu, współpracował z 20th' Century Fox w Los Angeles i Lucas Film w San Francisco. Użyczył głosu Wiedźminowi w najpopularniejszej polskiej grze ostatnich lat oraz Batmanowi w filmie "Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości". Wystąpił w filmach m.in.: "Szczur", "Pół serio", "Rozdroże café", "Chopin pragnienie miłości", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Generał Nil", "Trick". Zagrał w serialach m.in. "Samo Życie", "Na Wspólnej", "Złotopolscy", "Klan", "Na dobre i na złe", "Pensjonat pod Różą", obecnie gra jedną z głównych ról w "Barwach Szczęścia".

Piotr Dąbrowski

Aktor i reżyser, ukończył PWST w Krakowie w 1984. W latach 1979-1985 występował w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz w latach 1985-2002. w Teatrze im. Witkiewicza w Zakopanem. W latach 2002-2012 pełnił obowiązki dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (w 2007 roku Teatru Dramatycznego im. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku). Jest laureatem wyróżnienia za rolę Makbeta w spektaklu "Tragedia Szkocka" w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego w Ogólnopolskim Konkursie Na Inscenizację Dzieł Dramatycznych Szekspira oraz nagród za reżyserię na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "Talia". Grał w filmach m.in.: "Historia Filozofii po góralsku według ks. Józefa Tischnera", "Panna z mokrą głową", "Duże zwierzę" oraz serialach m.in. "Wiedźmin", "Klan", "Tygrysy europy", "U Pana Boga w ogródku", "Dom nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem", "Barwy szczęścia", "Blondynka", "Dziewczyny ze Lwowa".