Prapremiery dramaturgii polskiej w sezonie 2011/2012

16-09-2011
09-04-2013
Warszawa. "I będą święta..." na Chłodnej
Teatr Konsekwentny zaprasza 10 kwietnia o g. 19 do Klubu Komediowego Chłodna na monodram "I będą święta...".
15-05-2012
Wrocław. "Antyzwiastowanie" dla młodzieży i dorosłych
Wrocławski Teatr Lalek i krakowski Teatr Łaźnia Nowa zapraszają 26 maja na premierę sztki Marii Spiss "Antyzwiastowanie" w reż. Bartosza Szydłowskiego. Spektakl jest koprodukcją obu teatrów.
23-03-2012
Kraków. Wkrótce premiera na Scenie pod Ratuszem
30 marca, na Scenie pod Ratuszem Teatru Ludowego, prapremierowe przedstawienie Adama Sroki "Ata - inne dźwięki".
17-02-2012
Gliwice. W marcu prapremiera nowego musicalu
W Gliwickim Teatrze Muzycznym pełną parą ruszyły próby do kolejnej premiery. A dokładniej: prapremiery, "Wakacje Don Żuana" są bowiem musicalem napisanym specjalnie dla tej sceny przez Krzysztofa Korwina Piotrowskiego.
08-02-2012
Lublin. Nowa sztuka Pakuły u Osterwy
"Na końcu łańcucha" to projekt hardcore'owego koncertu, multikompilacja, krwiożercza zabawa z Szekspirem, Müllerem, Schwabem i Koltsem, zbiór coverów coverów coverów.
08-02-2012
Wrocław. "Zaczarowana Kolomotywa" w Imparcie
Kolejna premiera Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci. Tym razem w bajkową podróż artyści zabierają widzów niezwykłą lokomotywą.
02-02-2012
Opole. O Wampirze w Teatrze Lalek
Przed nami kolejna prapremiera. W niedzielę po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć sztukę Marty Guśniowskiej w reżyserii Petra Nosalka.
16-12-2011
Poznań. Vedral wystawia Kmiecika w Polskim
Na spektakl "Śmierć pracownika" według tekstu Michała Kmiecika zaprasza dziś wieczorem Teatr Polski. Początek - w Malarni o godz. 19.30.
15-12-2011
Poznań. 19-letni autor debiutuje w Polskim
Prapremiera laureata konkursu "Metafory rzeczywistości". Dramat Michała Kmiecika "Śmierć pracownika" zapowiada się jako głos oburzonych, którzy nie są u nas głośni.
14-12-2011
Poznań. Antykorporacyjna "Śmierć pracownika" w Polskim
Wszystko wskazuje na to, że w piątek czeka nas jedno z najciekawszych poznańskich wydarzeń teatralnych w tym roku. Mowa o prapremierze "Śmierci pracownika", dramatu Michała Kmiecika w reżyserii Iwo Vedrala.
13-12-2011
Gdańsk. W Wybrzeżu próbują sztukę Paczochy
W Teatrze Wybrzeże trwają próby do "Fazy Delta" Radosława Paczochy. Reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Planowana prapremiera 13 stycznia 2012 roku na Scenie Malarnia.
13-12-2011
Poznań. Prapremiera "Śmierci pracownika" w Polskim
Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na prapremierę spektaklu "Śmierć pracownika" Michała Kmiecika w reżyserii Iwo Vedrala. To popkulturowy anarchistyczny żart, w którym antyczny mit trafia do dyskontu z niemieckim kapitałem.
10-12-2011
Legnica. "Zrozumieć H." Pawła Palcata przed premierą
To będzie pierwsza teatralna premiera na legnickiej Scenie im. Ludwika Gadzickiego. Fragmenty spektaklu inspirowanego życiorysem Krzywonos w autorskiej reżyserii Pawła Palcata zaprezentowano dziennikarzom. Premiera we wtorek 13 grudnia w 30. rocznicę wprowadzenia w PRL stanu wojennego.
05-12-2011
Chcę na scenie prawdziwych emocji
- Ogromnie przeżywam ten swój debiut, w strasznych bólach rodzi się to przedstawienie. Myślę, że moi aktorzy jeszcze nie znaleźli wszystkich emocji i relacji między sobą, ale mamy sporo czasu, a oni tyle piękna, pasji i oddania, że to musi zaowocować - przed premierą swojej sztuki "Lekcja angielskiego" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku mówi KRZYSZTOF PIECZYŃSKI, aktor i reżyser.
28-11-2011
Gdańsk. Premiera "Lekcji angielskiego" przesunięta
Teatr Wybrzeże informuje, że data premiery "Lekcji angielskiego" Krzysztofa Pieczyńska w reżyserii autora, uległa zmianie. Premiera odbędzie się 27 stycznia 2012 roku. W związku z nowym terminem premiery grudniowe pokazy spektaklu zostały odwołane.
16-11-2011
Wielka Brytania. Polish Artists in London dają premierę
W Londynie, światowej stolicy życia kulturalnego, narodził się nowy kolektyw twórczy Polish Artists in London.
20-10-2011
Gdańsk. W Wybrzeżu próbują sztukę Pieczyńskiego
W Teatrze Wybrzeże trwają próby do "Lekcji angielskiego". Autorem sztuki i reżyserem jest Krzysztof Pieczyński, scenografię do spektaklu przygotowuje Katarzyna Filimoniuk. Planowana prapremiera - 9 grudnia w Czarnej Sali im. Stanisława Hebanowskiego.
07-10-2011
Olsztyn. Prapremiera "Zaginionej Czechosłowacji" u Jaracza
8 października na Scenie Margines Teatru im. Stefana Jaracza odbędzie się polska prapremiera sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reżyserii Marii Spiss. To historia dysydentki - piosenkarki Marty Kubišovej.
03-10-2011
Olsztyn. Wkrótce "Zaginiona Czechosłowacja" Sikorskiej-Miszczuk
8 października w Teatrze im. Jaracza prapremiera polska dramatu Małgorzaty Sikorskiej- Miszczuk ,,Zaginiona Czechosłowacja" w reż. Marii Spiss.
16-09-2011
Kielce. Prapremiera sztuki Jolanty Janiczak
W piątek o godz. 19 inauguracja sezonu w kieleckim teatrze. Widzowie obejrzą historię hiszpańskiej królowej Joanny, która niemal 50 lat spędziła zamknięta w wieży, opętana po śmierci swego męża.
15-09-2011
Legnica. "Orkiestra" otworzy Festiwal Teatru Nie-Złego
W czwartek 22 września rusza pierwsza edycja legnickiego Festiwalu Teatru Nie-Złego. Zainauguruje ją premierowy pokaz "Orkiestry", teatralnej opowieści o Zagłębiu Miedziowym. Pracowali nad nią reżyser Jacek Głomb, szef Teatru im. Modrzejewskiej, i dramaturg Krzysztof Kopka.
15-09-2011
Chorzów. Musical o rodzeniu w Teatrze Rozrywki
Najbardziej znany ostatnio duet teatralny, czyli Monika Strzępka (reżyseria) i Paweł Demirski (tekst), przygotował dla Teatru Rozrywki w Chorzowie spektakl, który nazwał... rewią położniczą. Premiera "Położnic szpitala św. Zofii" już w sobotę (17 września). Będzie się działo.
14-09-2011
Kielce. Prapremiera "Joanny Szalonej; Królowej"
Prapremiera polska "Joanny Szalonej; Królowej" - sztuki wyreżyserowanej przez Wiktora Rubina na podstawie scenariusza napisanego przez Jolantę Janiczak - odbędzie się w piątek w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tytułową rolę zagra Agnieszka Kwietniewska.
08-09-2011
Legnica. Spektakl o historii zagłębia miedziowego
Twórcy sztuki o zagłębiu miedziowym w Lubinie proszą Czytelników o pomoc w znalezieniu ważnego zdjęcia.
30-08-2011
Chorzów. Położniczy musical Strzępki i Demirskiego
Najbardziej znany ostatnio duet teatralny, czyli Monika Strzępka (reżyseria) i Paweł Demirski (tekst) przygotowują dla Teatru Rozrywki spektakl, który nazwali... rewią położniczą. Premiera "Położnic szpitala św. Zofii" 17 września.
04-07-2011
Legnica. U Modrzejewskiej próbują "Orkiestrę" Kopki
W legnickim teatrze rozpoczęły się próby do balladowej opowieści o legendach, przesądach i anegdotach z historii Zagłębia Miedziowego widzianych z perspektywy losów górniczej orkiestry.