powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Olsztyn. 12 września obchody 25-lecia Studium Aktorskiego im. Sewruka

25 lat od tylu działa Policealne Studium Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od 1991 roku ponad 100 wykładowców uczyło przeszło 300 utalentowanych pasjonatów aktorstwa. 167 absolwentów uzyskało uprawnienia aktorskie państwowy dyplom aktora dramatu. Wystawiono 52 spektakle dyplomowe.

Absolwenci Studium Aktorskiego są obecni w większości polskich teatrów zawodowych. Występują w filmach. Pojawiają się w serialach, nie tylko w rolach epizodycznych. Wzbogacają zespoły teatrów offowych i alternatywnych. Grają w teatrach edukacyjnych.

Sprawdzają się!

Z tej kuźni talentów wyłonili się m.in.: Mariusz Drężek - zdobywca m.in. II nagrody na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,

Agnieszka Sienkiewicz, Tomasz Ciachorowski - nominowany do nagrody Telekamery 2011 w kategorii Aktor, Piotr Wawer Junior - nominowany m.in. do nagrody Złotej Kaczki dla najlepszego aktora za rolę w filmie Made in Poland, i wielu innych znakomitych aktorów.

W bieżącym programie kształcenia Studium Aktorskiego znajduje się 45 przedmiotówprowadzonych przez 38 doświadczonych wykładowców.

Szkoła współpracuje też z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim łącząc wykształcenie zawodowe z praktyką sceniczną oraz zapleczem intelektualnym uczelni humanistycznej.

Co najistotniejsze, poza wszechstronnym programem kształcenia, słuchacze Studium grają obok swoich wykładowców w spektaklach repertuarowych Teatru Jaracza, a studenci roku dyplomowego na Scenie u Sewruka wystawiają trzy spektakle dyplomowe, które grają około 70 razy.

Owocuje to jednym z największych współczynników zatrudnienia absolwentów szkół artystycznych w wyuczonych zawodach.

Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie warto zapamiętać tę nazwę.