powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Krynica-Zdrój. Premiera "WARszawianki" w hali Dworca PKP

2 września, w ramach projektu "Teatr Modrzewiowy-od/nowa", odbędzie się premiera spektaklu "WARszawianka" w reżyserii Szymona Budzyka z gościnnym występem Jerzego Treli w roli Starego Wiarusa.

Spektakl jest realizowany przez Teatr Odwrócony w ścisłym partnerstwie z Biblioteką Publiczną oraz Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju. Ożywia tradycje kulturalne miasta przypominając

o Teatrze Modrzewiowym, intensywnie funkcjonującym w Krynicy-Zdroju w czasach jej świetności, na przełomie XIX i XX wieku. Projekt Teatr Modrzewiowy OD/NOWA łączy w sobie projekt artystyczny, ale także społeczny - dzięki cyklom warsztatów i spotkań angażuje mieszkańców miasta do czynnego uczestnictwa w tworzeniu spektaklu.

Należy także podkreślić, że krynicka "WARszawianka" powstawała na nietypowej drodze. Próby do spektaklu nie odbywały się w tradycyjny sposób, ale dosłownie - wydarzały się podczas trzech kilkudniowych zjazdów, kiedy zaproszeni artyści pracowali nad efektem finałowym. Do projektu został także zaproszony wybitny polski aktor - Jerzy Trela.

Premiera "WARszawianki" odbędzie się w krynickiej, opuszczonej hali Dworca PKP (ul. Ebersa 1) o godzinie 19.15

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY!

Od 17 września zapraszamy do Teatru Odwróconego (Kraków, ul. Smoleńsk 22), w którym "WARszawianka" wejdzie do repertuaru.

Poniżej prezentujemy plan wydarzeń towarzyszących:

22.08 - ostatni zjazd zespołu przygotowującego spektakl "Warszawianka" w reżyserii Szymona Budzyka.

1.09 - Orkiestra Zdrojowa wykona utwór "Warszawianka" podczas swojego koncertu.

2.09 - premiera spektaklu "WARszawianka", konferencja prasowa i spotkanie z twórcami.

3-4.09 - prezentacje spektaklu w Krynicy-Zdroju.

5-7.09 - warsztaty tworzenia Teatrzyku Kamishibai dla dzieci (nawiązujące do Teatru Modrzewiowego)