powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatr Polski robi wideo poparcia dla zespołu TP we Wrocławiu

Naród sobie! Do wszystkich Ludzi Teatru, Wielbicieli Teatru! Robimy wideo poparcia dla zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jeśli chcą Państwo wyrazić swoje emocje z tym związane, zbierzmy się 25 sierpnia (czwartek) o godz. 10 pod Teatrem Polskim w Poznaniu!

"Komunikat Zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu do Władz, Widzów i Środowiska ludzi kultury w Polsce.

Zespół Teatru Polskiego we Wrocławia wyraża swój sprzeciw wobec zmanipulowanego, ustawionego przez władze i łamiącego zasady transparentności i uczciwości konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Nie godzimy się na pozorujące demokratyczne procedury oszustwo, mające na celu obsadzenie na tym stanowisku forsowanego przez władze kandydata. Rozpoczęliśmy pracę nad złożeniem doniesienia do prokuratury w tej sprawie.

Zespół Teatru Polskiego nie zaakceptuje Pana Cezarego Morawskiego na stanowisku dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru. Nie chcemy takiego kierownictwa i apelujemy do kandydata, by zrezygnował z zamiaru objęcia tego obowiązku.

Żądamy unieważnienia nieuczciwego konkursu oraz przystąpienia do rozmów z zespołem artystycznym w celu wyłonienia wspólnego kompetentnego kandydata. Żądamy utrzymania linii artystycznej, której gwarancją było kierownictwo artystyczne Krzysztofa Mieszkowskiego.

Zespół Teatru Polskiego apeluje do władz regionu, miasta i Rzeczypospolitej, w szczególności do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Pana Piotra Glińskiego, do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, do Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza o podjęcie rozmów.

Apelujemy do Widzów Teatralnych, Środowiska Artystycznego, Ludzi Kultury, Autorytetów i wszystkich osób, dla których ważne są zasady demokratyczne, wolność i polska kultura, o wsparcie naszego protestu i wszelką pomoc."

http://www.dzielnicewroclawia.pl/od-zespolu-teatru-polskiego/