powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Dancing Poznań 2016 w ten weekend

Dancing Poznań 2016 zaprasza na siedem dni warsztatów w 36 technikach tańca z 25 pedagogami, osiem dni Festiwalu Teatrów Tańca, dwie premiery a także na prezentacje siedmiu zespołów w ramach 16 spektakli na trzech scenach.

Bilety na wszystkie spektakle oraz widowisko "Usłyszeć Taniec" dostępne są w cenie 30 zł. Bilety na spektakle festiwalowe oraz wydarzenie inaugurujące Dancing Poznań są do nabycia na stronie internetowej oraz w siedzibie PTT (ul. Kozia 4) od 16 sierpnia.

Bilety na spektakle odbywające się w CK ZAMEK są do nabycia także w kasie CK ZAMEK oraz online.

Wstęp na finał Coaching Project obowiązywać będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek do odbioru w siedzibie PTT (ul. Kozia 4).

Wstęp na Galę finałową XXIII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego jest wolny.

***

Zapraszamy do Tanga!

Dancing Poznań to nie tylko kursy tańca, to także MILONGI!

Słowo "milonga" ma podwójne znaczenie. Z jednej strony określa technikę tanga - najbardziej pierwotną jego formę, charakteryzującą się szybkim tempem, rytmem "lisa" lub "traspie" oraz atmosferą zabawy. Milonga określa też spotkanie tangueros, czyli osób tańczących tango, podczas którego obowiązują ogólnie przyjęte zasady. Jest to zarówno spotkanie towarzyskie, jak i taneczne, w ramach których należy się stosować do "tangowego savoir vivre". Mówi on między innymi o sposobie poruszania się po parkiecie, proszeniu do tańca partnerki poprzez "miradę" i "cabeceo" oraz określa sposób, w jaki DJ zawiaduje muzyką. Milonga jest spotkaniem otwartym dla wszystkich, którzy chcą oddać się atmosferze tego pełnego pasji tańca, również dla jeszcze nie tańczących.

Niedziela, 21.08, godz. 19-22: Milonga Open air (milonga pod chmurką), Plac Wolności przy Przylądku Arkadia,

Poniedziałek, 22.08 godz. 20-22: Milonga w Amarancie, Centrum Amarant (dawny dom Tramwajarza),

Środa, 24.08, godz. 20-22: Milonga w Amarancie, Centrum Amarant (dawny dom Tramwajarza),

Niedziela 28.08, , godz. 19-22: Milonga Open air (milonga pod chmurką), Plac Wolności przy Przylądku Arkadia

Wciąż można zapisać się na kursy tańca w ramach XXIII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Dancing Poznań.