powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera monodramu "Tata wiesza się w lesie"

21 sierpnia o godz. 19.00 w Teatrze Studio swoją premierę będzie miał spektakl "Tata wiesza się w lesie" Przemysława Pilarskiego w reż. Moniki Rejtner. Monodram zaprezentowany zostanie w ramach wydarzeń towarzyszących 14. OPMW.

Monodram dzieje się w nieokreślonej przyszłości. Całość koncentruje się wokół dwojga zagubionych ludzi szukających obrazów i słów, które pozwolą im się porozumieć i wyzwolić z przeszłości. Mamy Bohatera zamkniętego w doskonałym azylu i w doskonałej traumie dorastania. Nieszczęśliwe dzieciństwo jest tylko kolejnym gadżetem w jego gabinecie osobliwości. Mamy też Dziewczynę z Kamerki, która przypadkiem trafia do tego świata. Dziewczyna nie ma uszu, ale ma rower. Bohater nie ma siły, ale ma las. Powtarzany jak mantra zwrot "Pobawisz się ze mną?" prowadzi przez najróżniejsze gry i zabawy, ale nie wiadomo, czy któraś z tych gier doprowadzi ich do szczęśliwego zakończenia.

Twórcy spektaklu: Przemysław Pilarski - scenarzysta, dramaturg. "Tata wiesza się w lesie" to jego debiut teatralny. Sztuka zdobyła pierwszą nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym na Kameralną Sztukę Współczesną Słowo/Aktor/Spotkanie 2016. Jego kolejny tekst, "Reality show(s)" znalazł się w finale IX Metafor Rzeczywistości 2016.

Monika Rejtner - dramaturżka i teatrolożka. "Tata wiesza się w lesie" to jej debiut teatralny. Ukończyła Akademię Teatralną i wydział English, Media & Theatre Studies na Uniwersytecie w Maynooth. Członek Rady Programowej Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego.