powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Koni(e)c lata na Jazdowie. Sąsiedzki weekend IT i CSW

W ostatni weekend wakacji - 27-28 sierpnia - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają na sąsiedzki weekend "Koni(e)c lata na Jazdowie". W programie wspólne otwarte śniadanie, prezentacja najpopularniejszych stałych cykli obu instytucji, atrakcje dla rodzin z dziećmi i dorosłych oraz wieczorny koncert-potańcówka.

Instytut Teatralny i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski po raz kolejny - po wspólnym projekcie Kina Letniego - zrzeszają się w strefie Jazdowa, otwierając swoje przestrzenie dla szerokiej widowni. Tegoroczne pożegnanie lata przybierze formę sąsiedzkiego weekendu. Rozpocznie się on w sobotę o 11:00 w parku między Instytutem Teatralnym a Centrum Sztuki Współczesnej wspólnym i otwartym dla publiczności śniadaniem, przygotowanym przez Qchnię Artystyczną pod wytrawnym okiem Marty Gessler ("3 metry wspólnego śniadania, czyli sąsiedzka focaccia IT i CSW"). Tego dnia na Dzień Otwarty zaprosi CSW: wstęp do galerii będzie bezpłatny, goście będą mieli okazję do obejrzenia niektórych zazwyczaj niedostępnych przestrzeni, sal i obiektów CSW, a swój finał będą miały wszystkie letnie cykle: Smykowizje, OdJazdowe Dzieciaki, Plenery Kreatywne oraz wspólny projekt CSW i Instytutu Teatralnego - Kino Letnie Jazdów.

W niedzielę zaprasza Instytut Teatralny. O 10.00 letnia odsłona "Spacerownika teatralnego dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych". Autorską wyprawą po teatralnych miejscach Jazdowa, podczas której jej najmłodszym uczestnikom przydadzą się plecaki, notesy, długopisy oraz kawałki kredy, pokierują pedagożki teatru Justyna Czarnota i Joanna Krukowska.

Po południu, w kawiarni Instytutu spotkają się przyjaciele i czytelnicy Hanny Baltyn na premierze książki złożonej z jej tekstów zatytułowanej "W teatrze lalek". Spotkanie poprowadzi redaktorka tomu Halina Waszkiel. O 17.00 przeniesiemy się do sali teatralnej, gdzie z aktorką Ewą Wiśniewską porozmawia Mike Urbaniak w ramach popularnego cyklu "Moja historia".

Wieczorem spektakl z cyklu "Mów za siebie" prezentującego twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna - "Margarete" Teatru Kana. Przedstawienie opowiada o zakupie 64 szpulek filmu, należących do przypadkowej osoby, mieszkanki przygranicznego rejonu wschodnich Niemiec. To refleksja na temat rejestracji wspomnień i prywatne śledztwo dotyczące tożsamości osoby, która pozostawiła po sobie ślad na niemej kliszy.

O 21:00 zaprosimy wszystkich na organizowany wspólnie z CSW koncert-potańcówkę All Stars Dansing Band. Kapela gra znane numery dansingowe - hity Elvisa Presleya, Paula Anki, Piotra Szczepanika czy Wojciecha Gąssowskiego - ale to, co dla tysięcy zespołów weselnych jest chałturą, podnosi do rangi dzieła sztuki. W skład zespołu wchodzą: znany reżyser teatralny Michał Zadara (gitara), kompozytor i dyrygent Sean Palmer (wokal), jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych Europy Waclaw Zimpel (klarnet), lider kultowego polskiego zespołu Pogodno Jacek Budyń Szymkiewicz (perkusja), muzyk stanowiący podporę najwybitniejszych współczesnych europejskich składów jazzowych Ksawery Wójciński (kontrabas).