powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Muzyczna opowieść o miłości na sali CKK Jordanki

20 sierpnia o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z Nicolą Palladinim. Aktor już dwukrotnie występował na scenie Teatru Muzycznego w Toruniu ze spektaklem muzycznym "Ciao Ciao Bambina". Tym razem spektakl "d'Amore" zaprezentuje w CKK Jordanki.

Nicola Palladini, absolwent Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, na polskiej scenie musicalowej zadebiutował główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "Cabaret" w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Można było oglądać go także m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, gdzie wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate", w "Skrzypku na dachu" w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w inscenizacji "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach. W 2013 r. wyreżyserował spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina", którym zdobył serca toruńskiej publiczności, wcielając się w postać Marino Mariniego.

21 listopada 2015 odbyła się kolejna premiera spektaklu w reżyserii Palladiniego, z nim w roli głównej: "d'Amore" (na zdjęciu), czyli muzyczną podróżą śladami miłości. Bo właśnie to gorące uczucie jest tematem najnowszego spektaklu. Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie granej na żywo muzyki - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka - stawia pytania o to, czym byłby świat bez miłości. Usłyszymy więc niezapomniane utwory m.in. Elvisa Presleya, Dalidy, czy Roberty Flack. "D'Amore" to także spektakl o wierze w siebie i w swoje marzenia, potrzebie wolności i samorealizacji. Tłem do toczących się na scenie wydarzeń są widowiskowe videoprojekcje.

Palladini zapewnia w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim, że spektakl to doskonała okazja, żeby się uśmiechnąć, wzruszyć, zastanowić, pośmiać i oczywiście... pośpiewać! "d'Amore" jest dla wszystkich tych, którzy wierzą, lub nie, w prawdziwą miłość. Repertuar jest dobrany tak, by każdy w codziennej gonitwie mógł na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie, co w życiu ma największą wartość.

Bilety na wydarzenie dostępne w teatralnym Biurze Obsługi Widza (512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl) przy ul. Żeglarskiej 8 oraz w kasie CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3). W dniu 20 sierpnia bilety do nabycia jedynie od g. 18:00 w CKK Jordanki

Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini

Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini

Wideoprojekcje: Alessandro Ferii

Współpraca: Andrzej Maria Marczewski

Występują: Nicola Palladini, Krzysztof Brzeziński, Karol Kozłowski, Wojciech Kostrzewa