powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kamieniec Ząbkowicki. Festiwal Teatralny "Mezalians"

Teatr Kana jako współorganizator Akademii Teatru Alternatywnego zaprasza w jej imieniu na Festiwal Teatralny "Mezalians".

Między 18 a 21 sierpnia w ramach Akademii Teatru Alternatywnego (jednego z projektów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) odbędzie się wyjątkowy festiwal w wyjątkowym miejscu.

Młodzi ludzie teatru (skupieni przy ATA) już od lutego 2016 roku działają z lokalną społecznością w Kamieńcu Ząbkowickim. Tworzą relacje, burzą bariery, pracują i zbierają wspólne doświadczenia. Podsumowaniem tego czasu będzie właśnie "Mezalians". Czas spędzony w wiejskich świetlicach, szkołach (gdzie organizują warsztaty dla dzieci), inspirują i aktywizują lokalne grupy artystyczne polegał na pracy barterowej, na wymianie, na współ-tworzeniu i darowaniu. I tak będzie także w sierpniu. Akademia Teatru Alternatywnego i mieszkańcy Kamieńca chcą się podzielić sobą i efektami swojej aktywności z każdym, kto taki dar zechce przyjąć. W przygotowaniu tego Święta wspiera Akademię Jacek Hałas oraz Francois Monnet z Francji.

W te wakacje razem zaczarujemy Kamieniec Ząbkowicki. Znane nam budynki, place i zaułki przemienimy w magiczny tygiel, w którym połączą się: historia i teraźniejszość, zabawa i refleksja, sztuka i codzienność.

Festiwal realizowany jest przez uczestników Akademii Teatru Alternatywnego. W programie: spektakle teatrów z Barlinka, Poznania, Siedlca, Lublina, Torunia, Szczecina, Łodzi, Gryfina, Jeleniej Góry, Wrocławia; wystawy; warsztaty; jarmark; widowisko plenerowe; koncerty i parady z udziałem: Atowiczów i artystów i mieszkańców z Kamieńca Ząbkowickiego, m.in. chóru Melodyjka, Teatru Rodzice Dzieciom, członków Stowarzyszenia Pegaz, zespołów ze Starczowa, Ożar, Byczenia, grupy zumby, dzieci z przedszkola nr 1, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz młodzieży z Paczkowa.

Bieżące informacje: www.facebook.com/FestiwalMEZALIANS

Festiwal organizowany jest we współpracy z Gminą Kamieniec Ząbkowicki. Wydarzenia realizowane są przez Akademię Teatru Alternatywnego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

WAŻNE!

20 sierpnia organizowany jest przejazd z Wrocławia do Kamieńca Ząbkowickiego ART BUSEM. Wszystkich chętnych zapraszamy na wyprawę kulturalną, która realizowana jest dzięki dofinansowaniu projektu Art Bus (ujętego w programie Dolnośląska Platforma ESK +). Wyjeżdżamy z Wrocławia o godzinie 13.10 (zbiórka przed Instytutem Grotowskiego o 13!), wyjeżdżamy z Kamieńca Ząbkowickiego o godzinie 22 (planowany przyjazd do Wrocławia o godzinie 23.30). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc: sekretariat@grotowski-institute.art.pl, tel. 71 34 45 320. Proszę o wsparcie informacyjne, zapraszamy także przedstawicieli mediów do uczestnictwa w Festiwalu.

kontakt

Alicja Brudło koordynatorka Festiwalu "Mezalians": alicja.brudlo@gmail.com>

organizatorzy, kuratorzy Akademii Teatru Alternatywnego:

Monika Blige, Instytut im. Jerzego Grotowskiego: monika@grotowski-institute.art.pl

Daniel Jacewicz, Teatr Brama: teatrbrama@gmail.com

Dariusz Mikuła, Teatr Kana: darek@kana.art.pl