powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Ważne sprawy" Fundacji Sztuka Ciała na Białołęce

14, 21 i 28 sierpnia Fundacja Sztuka Ciała pokaże rodzinny spektakl "Ważne sprawy" na placach zabaw i w parku na Białołęce.

Spektakl "Ważne sprawy" swoją premierę miał w sierpniu 2014 roku. Jego bohaterowie to czwórka rodzeństwa, która została w domu bez nadzoru rodziców. Sytuacja ta jest początkiem wielu przygód, które rozgrywają się na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej wyobraźni.

Motywem przewodnim są wątki dotykające "ważnych spraw" w życiu małego człowieka - spraw, które dorosłym mogą wydawać się błahe i nieistotne. Spektakl pokazuje jak ważna jest współpraca oraz wspieranie się w trudnych sytuacjach - rodzeństwo, mimo swoich przywar i wad, dzięki wspólnemu działaniu pokonuje wszelkie przeciwności. Okazuje się, że każdy z nich jest cennym członkiem drużyny ponieważ każdy jest inny i posiada właściwe tylko sobie umiejętności.

Przedstawienie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Głównymi środkami wyrazu są tu, Prezentowane na wysokim poziomie, teatr ruchu oraz pantomima, co umożliwia nawet najmłodszym widzom na bezproblemowy odbiór przekazywanych treści.

***

Spektakl "Ważne sprawy" jest adresowany jest do dzieci od 4-go roku życia

Czas trwania - 45 minut.

Wstęp wolny.

Prezentacja spektaklu odbędzie się dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa, Dzielnica Białołęka.

Terminy spektakli:

14 sierpnia, godz. 13.00 - plac zabaw przy ul. Brzezińskiej

21 sierpnia, godz. 13.00 - plac zabaw przy ul. Echa Leśne / Truskawkowa

28 sierpnia, godz. 13.00 - Park Bociani Zakątek