powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Mazowieckie. Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

"Karawana" to projekt umożliwiający mieszkańcom województwa mazowieckiego aktywne uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego.

Dzień "Karawany" rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego - dla dzieci, drugi to przedstawienie dla widzów dorosłych. Czas między spektaklami zostanie wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie prezentują je na scenie lub w plenerze. Dla małych zespołów pracujących pod okiem doświadczonych animatorów przewidziane są drobne upominki. Udział w prezentacjach jest całkowicie bezpłatny.

Wędrujący Festiwal Sztuki jest również okazją do prezentacji lokalnych osiągnięć artystycznych. Celem programu jest organizowanie czasu wolnego lokalnych społeczności wokół atrakcyjnych działań kulturalnych, które staną się inspiracją do samodzielnej pracy twórczej w przyszłości oraz kształtowania aktywnej postawy u odbiorców projektu.

Organizatorzy - Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz ośrodkami kultury z województwa mazowieckiego, postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem oraz działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze, a także stanowią ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

***

Program "Karawany"

13 sierpnia, Czerwińsk

14 sierpnia, Kroczewo

16.00 - "Gafy czarownicy Fafy" - Teatr BAJLANDIA (spektakl dla najmłodszych)

17.00 - 20.00 - rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

20.00 - "Wesele" - Teatr Plastyczny MAKATA (spektakl rodzinny)

20 sierpnia, Chorzele

21 sierpnia, Krzynowłoga Mała

16.00 - "Cmok" Teatr SCENA - (spektakl dla najmłodszych)

17.00 - 20.00 - rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

20.00 - "Komedianci" - Teatr MIMO (spektakl rodzinny)

Główny organizator: Mazowiecki Instytut Kultury