powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Casting do spektaklu Studio Teatralnego Koło

Studio Teatralne Koło poszukuje czterech młodych aktorek oraz aktora do obsady spektaklu "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów", którego premiera zaplanowana jest na 18 listopada.

Punktem wyjścia dla opowieści jest fotografia, przedstawiająca cztery młode kobiety wbiegające do Wisły na warszawskiej plaży "Poniatówka" w 1927 roku.

Sztuka teatralna jest częścią szerszego projektu badawczo-artystycznego o tej samej nazwie. Produkcję poprzedzą badania nad historią fotografii oraz losem jej bohaterów, ich efekty zaś zostaną zawarte w filmie dokumentalnym wraz z ujęciem procesu pracy nad spektaklem. "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" jest teatralnym debiutem duetu: reżyserki - Karoliny Kowalczyk oraz Alicji Kobielarz, odpowiedzialnej za dramaturgię spektaklu. Obie, jako równolatki bohaterek, przyjęły za cel, obok przedstawienia ponadczasowej historii młodych kobiet, ukazanie relacji pomiędzy realiami 1927 roku a współczesnymi wyobrażeniami na temat międzywojnia. Dlatego spektakl będzie się opierał na grze pomiędzy "alternatywnymi światami" - różnymi opowieściami, które mogą się kryć za tą samą fotografią. Nad całością czuwa dodatkowo opiekun merytoryczny pracy teatralnej - Igor Gorzkowski.

Zgłoszenia na casting

Do spektaklu zostaną zaproszone cztery młode aktorki, odtwórczyni dziewczyn ze zdjęcia oraz aktor - wcielający się w rolę fotografa. Na casting zapraszamy aktorki i aktorów dyplomowanych lub w trakcie studiów aktorskich, w wieku nieprzekraczającym 30 lat - dla kobiet i 35 lat - dla mężczyzn. Konieczna jest pełna dyspozycyjność w trakcie prób, które będą się odbywać w październiku i listopadzie w Teatrze Soho. Premiera przewidziana jest na 18 listopada 2016 roku.

I etap castingu

Przesłanie kompletu dokumentów:

- CV dwóch fotografii (portretu i sylwetki)

- list motywacyjny z opowiedzianą przez siebie historią jednej postaci ze zdjęcia (max 1800 znaków) - - danych kontaktowych (adres e-mailowy, numer telefonu)

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy kolo@studiokolo.com, z tytułem "Casting" do 28 sierpnia, do północy.

W treści CV prosimy o umieszczenie klauzuli dot. przetwarzania danych osobowych.

W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń teatr zastrzega sobie możliwość wstępnej weryfikacji i zaproszenia do II etapu tylko wybranych osób. O wynikach uczestnicy zostaną poinformowani do 31 sierpnia.

II etap

Przesłuchania odbędą się 3, 4 i 5 września w Teatrze Soho. Osoby zaproszone do II etapu otrzymają uprzednio dokładne informacje organizacyjne, w tym datę przesłuchania. Podczas II etapu będzie brana pod uwagę ogólna sprawność ruchowa i taneczna oraz: przedstawienie dowolnego fragmentu prozy improwizacja na zadany temat rozmowa z twórcami spektaklu W wyniku castingu zostanie wyłoniona czwórka aktorek oraz jeden aktor. Uczestnicy o rezultatach zostaną poinformowani do 11 września 2016 roku.

Wszelkich informacji na temat projektu i castingu udziela Alicja Brudło - tel. 513 108 804.