powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Chorzów. Kolejne wydarzenia w Teatrze Ogrodowym

W ramach X sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego wystąpi Teatr Montownia z "Trzema Muszkieterami", Teatr w Kłodzku pokaże "Daszeńkę, czyli żywot szczeniaka", a 15 sierpnia odbędzie się Dziecinada, czyli wielkie święto dzieci.

12 sierpnia, godz. 19.00 w Sztygarce

"Trzej Muszkieterowie" / Teatr Montownia (Warszawa) i Teatr Łaźnia Nowa (Kraków)

czas trwania: 80 minut

"Trzej Muszkieterowie" to klasyk. Opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady łączy w sobie wszystko, co kochają widzowie: szalone przygody, pojedynki, namiętności, nieoczekiwane zwroty akcji i zabarwione erotyzmem sceny zalotów i zdrad. Zespół Montowni proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa. Skomplikowana, ale naszkicowana niezwykle precyzyjnie i odgrywana w szaleńczym tempie intryga oraz koloryt siedemnastowiecznej Francji, nieustannie zmieniający role aktorzy i tylko jeden element scenografii: wielofunkcyjna szafa. Wszystko to jest pretekstem do zabawy w teatr, gry ze stereotypami i popkulturowymi wyobrażeniami na temat doskonale wszystkim znanej powieści. Montownia przefiltrowuje je przez swój charakterystyczny styl, wrażliwość i poczucie humoru. "Trzej Muszkieterowie" (na zdjęciu) to także wyborny popis aktorskiego rzemiosła, oparty na grze gestów, wyobraźni i eksponowaniu przerysowanej fizyczności kolejnych bohaterów. Choć piątka aktorów odtwarza aż kilkanaście postaci, nie może tu być mowy o pomyłce. Nie sposób pominąć też brawurowych ról psa de Gaulle'a i kota Richelieu... To po prostu trzeba zobaczyć!

Wejściówki w cenie 20 zł dostępne w sieci ticketportal

http://www.ticketportal.pl/podujatie_search.asp?ID=22062

oraz w recepcji Sztygarki (tel. 32 249 59 92)

***

13 sierpnia, godz. 15.00 w Skansenie

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy

"Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" / Teatr w Kłodzku (Kłodzko) - Kłodzki Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

tekst: Karel Čapek

adaptacja i reżyseria: Michał Tramer

projekt i wykonanie lalek: Elżbieta Żelezik

muzyka: Leszek Nowotarski

kostiumy: Anna Kandziora

na scenie: Joanna Półtoranos, Joanna Załucka

Spektakl przedstawia perypetie dorastającego szczeniaka. Poza wspaniałym tekstem literackim dużym walorem przedstawienia jest jego strona plastyczna i muzyczna. Kolorowe lecz proste dekoracje i kostiumy stanowią świetne tło dla efektownych lalek psów, "Daszeńka..." jest spektaklem jednocześnie radosnym, dynamicznym, ciepłym i mądrym, który nie tylko bawi, ale i uczy. Skierowany jest do wszystkich widzów od 5 do 105 lat, ze szczególnym uwzględnieniem miłośników psów.

Wstęp wolny

***

15 sierpnia, godz. 15.00 w Skansenie

DZIECINADA - a na dobry początek: "Babeczka z jajeczka" / Divadlo PIKI (Pezinok, Słowacja)

tekst: Iva Procházková

adaptacja: Katka Aulitisová

reżyseria: Katka Aulitisová i Ľubo Piktor

scenografia: Markétka Plachá

muzyka: Peter Vaňouček

na scenie: Katka Aulitisová i Ľubo Piktor

Po co ojciec na tronie lub mama-królowa, jeśli nie mają czasu dla swojego dziecka? W dodatku czasami potrafią tak zdenerwować, że człowiek wyskoczyłby ze skóry!

Najwyższa pora na cud! Złota rybka? Lampa Aladyna? Czarodziejskie lusterko?

Nie. Jajeczko. Zwyczajne małe jajeczko.

oraz warsztaty teatralne i plastyczne a także konkursy i niespodzianki (we współpracy z Fundacja Edukacyjną KOMBINATORY)

Wstęp wolny