powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. W Kinie Letnim Jazdów "Klara i Angelika"

Dzisiaj o 21.30 kolejny seans z cyklu "Teatr w kinie" - tym razem pojedynek dwóch charyzmatycznych aktorek w "Klarze i Angelice" Ireny Kamieńskiej.

Klara Naimska to wspaniała aktorka, która uznanie zyskała długoletnią pracą. Jednak jej życie w świetle reflektorów jest rozczarowujące i męczące, budzi się w niej tęsknota za spokojem i prywatnością. Angelika jest manikiurzystką, która żyje spokojnym życiem. Snuje małe marzenia i plany. Które życie jest bardziej pożądane? Jaka jest cena życia dla teatru i w teatrze?

Film z 1976 roku na podstawie opowiadania Marii Dąbrowskiej. W roli Klary Naimskiej zobaczymy Zofię Mrozowską - ucieleśnienie łagodności, prawości, ale i silnego charakteru. W roli Angeliki wystąpiła Emilia Krakowska - kojarzona z naturalnym erotyzmem po serii ról wiejskich dziewczyn.

Wstęp wolny.

Kino Letnie Jazdów to wspólna inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej, powstała w ramach projektu Lato na Jazdowie. Przez całe wakacje będą w piątki oraz soboty po zmroku w Parku między Instytutem a CSW odbywają się plenerowe seanse w letnim kinie, zaprojektowanym przez gruzińskiego artystę Gelę Patashuriego.