powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Wakacje ze sztuką

W Muzeum Miasta Łodzi trwają od lipca wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat zatytułowane "Klub Wielkich Łodzian".

Podczas atrakcyjnych i różnorodnych warsztatów dzieci poznają sylwetki ważnych, choć nie zawsze bardzo popularnych łodzian, którzy zapisali się swoimi osiągnięciami w historii. Punktem wyjścia do zajęć będą biografie wybitnych postaci reprezentujących różne dziedziny: sztukę, muzykę, teatr, literaturę. Uczestnicy zajęć będą mieli szansę zdobyć wiedzę, wykazać się talentami i kreatywnością, bo kto wie, być może i oni w przyszłości staną się sławni i dołączą do muzealnego Panteonu Wielkich Łodzian.

***

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat

Miejsce zbiórki: hol główny

Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

11 sierpnia

"Literaccy (super)bohaterowie" - zajęcia inspirowane twórczością i łódzkimi wspomnieniami Ireny Tuwim - poetki, tłumaczki, autorki wielu przekładów, adaptacji i własnych utworów dla dzieci i dorosłych, w których tworzyła niebanalne postacie. Podczas zajęć dzieci na podstawie opisów literackich spróbują narysować portrety bohaterów a następnie role się zamienią - zadaniem uczestników będzie narysowanie superbohaterów, których wspólnie spróbujemy opisać słowami.

18 sierpnia

"Pierwsze skrzypce sztuki" - zajęcia muzyczno-plastyczne, podczas których dzieci poznają sylwetki wybitnych łódzkich muzyków: Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów oraz ich siostry Wandy - dziennikarki i poetki. Zadanie uczestników będzie polegało na abstrakcyjnym zilustrowaniu muzyki przy użyciu farb, pędzli i własnych dłoni! Prosimy o przyniesienie dla dzieci odzieży ochronnej: fartuszków lub ubrań, które mogą zostać zabrudzone farbami.

25 sierpnia

"Od masy do rzeźby" - najpierw mamy bezkształtną masę, w której zaklęta jest tajemnica. Jak ją wydobyć i stworzyć rzeźbę? Co jest potrzebne do odnalezienia ukrytej w kamieniu postaci człowieka? Tajniki warsztatu rzeźbiarskiego pomoże nam poznać twórczość łódzkiego artysty Wacława Konopki oraz samodzielne ćwiczenia plastyczne i ruchowe. Uczestników zajęć prosimy o założenie wygodnych ubrań i butów.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 42 254 90 11 lub mailem