powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Jutro premiera" w Kinie Letnim Jazdów

Dzisiaj o 21.30 odbędzie się pierwszy pokaz sierpniowej odsłony cyklu "Teatr w Kinie", prezentowanego w Kinie Letnim Jazdów - film "Jutro premiera" Janusza Morgensterna z 1962 roku z gwiazdorską obsadą.

Bohater filmu "Jutro premiera" dramaturg Zygmunt Wiewiórski zabiega o to, by jego sztuka "Trzeci dzwonek" została wystawiona w Teatrze Studio. Tekst spodobał się gwieździe sceny Janinie Radwańskiej, która chce zagrać główną rolę. Praca nad przedstawieniem trwa, przy okazji ujawniane są animozje w teatrze.

"Jutro premiera" jest satyrą na środowisko teatralne lat sześćdziesiątych. To film o teatrze, na podstawie sztuki o wystawianiu przedstawienia ("Trzeci dzwonek" Jerzego Jurandota). Na ekranie pojawili się najbardziej popularni aktorzy i aktorki, m. in. Gustaw Holoubek, Irena Malkiewicz, Kalina Jędrusik (na zdjęciu), Wieńczysław Gliński, Tadeusz Janczar, Barbara Krafftówna, Edward Dziewoński.

Lipcowe seanse kina letniego obfitowały w filmy przedwojenne. W kolejne sierpniowe piątki zobaczymy popularne obrazy z lat 70 i 80 dotykające tematyki teatralnej.

Kino Letnie Jazdów to wspólna inicjatywa Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej, powstała w ramach projektu Lato na Jazdowie. Przez całe wakacje będą w piątki oraz soboty po zmroku w Parku między Instytutem a CSW odbywają się plenerowe seanse w letnim kinie, zaprojektowanym przez gruzińskiego artystę Gelę Patashuriego.

Wstęp wolny.