powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Sierpniowe świętowanie muzyki i teatru

Podczas piątej edycji Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2016, Teatr Chorea zaprasza do świętowania muzyki w teatrze i wszystkiego, co buduje radość i energię w odwołaniu do różnych tradycji muzycznych i teatralnych.

W ciągu 4 dni festiwalowych zaprezentujemy wyjątkowe dokonania zarówno jeśli chodzi o teatr, jak i muzykę. To pierwsza okazja do zaprezentowania w Polsce tak wybitnych artystów jak: Inkubator Theatre z Izraela, genialna Iberyjska Orkiestra Perkusyjna COETUS z Hiszpanii, poruszający spektakl "Hug" z Wielkiej Brytanii, transowy spektakl duetu Igor&Moreno z Londynu.

Będziemy gościć Theodossiiego Spassova i Dimitara Bodurova - najwybitniejszych muzyków bałkańskich oraz mistrza muzyki hinduskiej Sandipa Bhattacharya. Przyjedzie do nas najważniejszy zespół tradycyjnych śpiewów gruzińskich - Sakhioba.

Z Polski będą: legendarna grupa Kormorany, Paweł Passini ze spektaklem "Znak Jonasza", CHOREA ze spektaklem "Szczelina", premiera grupy Take Over i męski projekt wokalny "Pieśni dla Miasta". W ciągu dnia warsztaty, wieczorem spektakle i koncerty, a później taneczne i muzyczne jam sessions - spotkania artystów z różnych stron świata!