powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Konstancin-Jeziorna. Wkrótce 321 Impro Festiwal

W dniach 26-28 sierpnia odbędzie się VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. Jedyny w Polsce festiwal, łączący w sobie teatr, sport i kabaret, na którym to publiczność decyduje o przebiegu spektakli, odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mostowej 15.

W programie znalazły się zarówno zabawne, jak i przejmujące pokazy. Bilety na to niepowtarzalne wydarzenie już są w sprzedaży na www.kupbilecik.pl oraz w recepcji KDK Hugonówka.

Tegoroczna edycja VI Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych będzie wyjątkowa, ponieważ 321 Impro zadebiutuje w zupełnie nowej odsłonie. Doświadczenia ubiegłych edycji pozwoliły wypracować program, który z pewnością będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla widzów. W tym roku festiwal będzie miał charakter pokazowy. Wszystkie przedstawienia zapewnią publiczności improwizację na najwyższym poziomie, prezentując jej dwa główne nurty - teatralny i kabaretowy. Można więc liczyć nie tylko na świetny humor, krótkie gry impro i bawiące do łez skecze, lecz także przejmujące, dramatyczne, nieco dłuższe spektakle.

Wspólną cechą wszystkich pokazów będzie oczywiście sztuka improwizacji, polegająca na błyskawicznym, spontanicznym odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć, bez scenariusza i wcześniejszych prób. Aktor musi wykazać się odwagą, refleksem, intelektem, sprawnością fizyczną i poczuciem humory, by w kilka sekund wcielić się w postać, pokazać emocje i zaskoczyć widzów oraz kolegów na scenie. Zagrać "z głowy" bohatera wymyślonego przez widownię, w określonych przez nią okolicznościach i miejscu czy też zaśpiewać piosenkę na temat zaproponowany przez publiczność. To z pewnością wyjątkowe przeżycie dla wszystkich uczestników widowiska.

W niepowtarzalnym programie znalazło się pięć pokazów. Festiwal rozpocznie "Wielki Mecz Impro" (26.08., godz. 19), podczas którego aktorzy AB OVO (na zdjęciu) zmierzą się z Kabaretem Hrabi. Sędzią pojedynku będzie znany radiowiec i kabareciarz Artur Andrus. Natomiast mecz poprowadzi Katarzyna Michalska, pomysłodawczyni festiwalu, jego dyrektor artystyczna, wielka pasjonatka impro i założycielka znanego Teatru Impro AB OVO. Pokaz będzie się składał z najpopularniejszych krótkich, różnorodnych gier impro, które zapewnią publiczności mnóstwo zabawy. Nie zabraknie inteligentnych żartów, absurdalnego dowcipu oraz poczucia humoru na najwyższym poziomie, a także interakcji z publicznością, która "na żywo" wyznaczy zawodnikom zadania.

Kolejny dzień festiwalu rozpoczną "Improwizacje teatralne Agaty Dudy-Gracz" (27.08., godz. 18). Znakomita reżyser i scenograf podzieli się z konstancińską publicznością swoimi doświadczeniami z improwizacją. Każdy z aktorów zaproszonych do udziału w spektaklu (m.in. Magdalena Kumorek, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Kurdej) dostanie zadanie, znane tylko jemu. Artyści, wcielając się w poszczególne postaci, na oczach widza, bez znajomości całego scenariusza, będą musieli stworzyć niepowtarzalny spektakl. Natomiast podczas "Festiwalu O' Polskiej Piosenki Improwizowanej" (27.08., godz. 20.30) na scenie będzie można podziwiać aktorów przebranych za największe gwiazdy polskiej estrady. Będą śpiewali do melodii popularnych, opolskich przebojów. Jednak to publiczność zaproponuje temat lub tytuł piosenki, z którą spontanicznie będzie musiał zmierzyć się artysta, błyskawicznie dobierając nowe słowa do znanego utworu, bawiąc przy tym widzów do łez.

Festiwalową niedzielę rozpocznie "No Exit" (28.08., godz. 18). Będzie to nieco dłuższy, przejmujący, improwizowany spektakl w języku angielskim, podczas którego światowe gwiazdy impro Lee White (Kanada), Mathieu Loos, Marco Mayerl (Francja) opowiedzą publiczności o czarnych stronach związków. Natomiast na zakończenie festiwalu odbędzie się "AB OVO - Jedyne takie show na świecie" (28.08., godz. 20.30). Wyjątkowy pokaz znanej grupy AB OVO, w którym improwizację, interakcję z publicznością, teatr i muzykę na żywo wzbogacą multimedialne wizualizacje. Bilety na spektakle w cenie 40 złotych ("No Exit" - 30 złotych). Więcej szczegółów na stronach internetowych 321impro.pl oraz www.konstancinskidomkultury.pl

***

Sprzedaż biletów

Recepcja KDK Hugonówka Konstancin-Jeziorna ul. Mostowa 15 ,

wtorek-piątek 10.00-18.00

sobota, niedziela 12.00-18.00

oraz na www.kupbilecik.pl

Zniżki

- karta mieszkańca, zniżka 10%

- karta dużej rodziny, zniżka 50%

- młodzież do 18 lat oraz studenci, zniżka 10%

- przy zakupie minimum 4 sztuk biletów na kolejne wydarzenia, zniżka 15%

Zniżki dotyczą biletów zakupionych w kasie KDK przy ul. Mostowej 15