powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Nadchodzą Retroperspektywy

Teatr Chorea zaprasza w sierpniu na V Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy pod hasłem "Teatr naznaczony muzyką".

W ciągu czterech dni festiwalowych chcemy zaprezentować wyjątkowe dokonania zarówno jeśli chodzi o teatr, jak i samą muzykę. To pierwsza okazja do zaprezentowania w Polsce tak wybitnych artystów jak: Inkubator Theatre z Izraela, Iberyjska Orkiestra Perkusyjna COETUS z Hiszpanii z żywiołowym koncertem i warsztatami, spektakle "Hug" i "Idiot-Syncrasy" z Wielkiej Brytanii. Będziemy gościć najwybitniejszych muzyków bałkańskich - Theodosiiego Spassova i Dimitara Bodurova, oraz mistrza muzyki hinduskiej Snadipa Bhattacharya. Z warsztatami i koncertem przyjedzie z Gruzji najważniejszy zespół tradycyjnych śpiewów gruzińskich - Sakhioba.

Z Polski będą: Grupa Kormorany w premierowym koncercie "Wykluczeni," Paweł Passini ze spektaklem "Znak Jonasza", CHOREA z najnowszym spektaklem "Szczelina", premiera grupy Take Over - młodych gniewnych pracujących w CHOREI, męski projekt wokalny "Pieśni dla Miasta" i koncert tradycyjnej muzyki bułgarskiej "Engi Vengi" w wykonaniu Wielkiego Chóru Młodej CHOREI z udziałem wybitnego gościa specjalnego...

W ciągu dnia warsztaty, po południu i wieczorem spektakle, w nocy koncerty, a później muzyczno-taneczne jam sessions i spotkania artystów z różnych stron świata.

***

25-28 sierpnia 2016

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi