powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Strefa artystyczna ArtPark 2016

Wydarzenie kulturalne "ArtPark - strefa artystyczna" to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta, w pobliżu placu Trzech Krzyży (Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego). Projekt potrwa od 5 do 28 sierpnia.

To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję. To dla tysięcy mieszkańców Warszawy i okolic, a także turystów, stały punkt na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy. ArtPark to liczne wydarzenia kulturalne (koncerty, spektakle, zabawy taneczne przy muzyce na żywo, warsztaty, wystawy), zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. ArtPark to możliwość spotkania z artystami w urokliwym miejscu z niepowtarzalnym klimatem, tworzonym przez uczestników tego wydarzenia.

Na scenie w ArtParku można zobaczyć zarówno to, co znane i lubiane, jak i nowe, wcześniej nieprezentowane koncerty oraz spektakle. Przykładem niech będą dwie produkcje, stworzone specjalnie na potrzeby ArtParku - projekt "Profesjonalizm" Marcina Maseckiego (2010), wydany później, w 2011, w formie albumu pod nazwą "Chopin. Chopin. Chopin", której współproducentem jest Dom Kultury Śródmieście oraz "Nasze miasto. Nowe Piosenki o Warszawie" (2012) - piosenki skomponowane przez Ryszarda Szweca, wykonywane przez Annę Ścigalską i Piotra Gogola.

ArtPark to przestrzeń, gdzie przenikają się różne formy sztuki, a publiczność ma szansę na bezpośredni kontakt z artystą. Co roku przybywa wielbicieli tego urokliwego miejsca.

Do tej pory odbyło się osiem edycji festiwalu.

Dotychczas między innymi wystąpili:

Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Marcin Masecki, Carmen Moreno i Anna Serafińska, Joo Nascimento, Natalia Przybysz, Lora Szafran, Jose Torres, Magda Umer, Formacja Chatelet, Indios Bravos, Kabaret Limo, Max Klezmer Band, Noche De Boleros, Pink Freud, Strachy na Lachy, Tymański Brass Ensemble, Voo Voo, Teatr Klinika Lalek, Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia, Czeremszyna, Kinga Rataj, Michał Rudaś, Maja Kleszcz & IncarNations, Plateau i Martyna Jakubowicz, Fortuna Quartet & Unique, Czerwony Tulipan, Voice Band & Sonia Bohosiewicz, Teatr Akt, Teatr Pijana Sypialnia, Varsovia Brass Quintet, Chłopcy kontra Basia, Danuta Błażejczyk, Marek Piekarczyk, Vladimirska, Singin` Birds, Artur Andrus, Alicja Majewska & Włodzimierz Korcz

Wydarzenia odbywają się codziennie, wstęp wolny.