Lublin. Carnaval Sztukmistrzów od jutra

W środę ostatnie dwa spektakle Cyrku Podwórkowego, który poprzedza główne występy. Na Starym Mieście trwa montaż iluminacji na kamienicach wokół Rynku i na zamku.

«Nad głowami przechodniów wisi już siatka mająca zabezpieczać śmiałków chodzących po linach. To nie pomyłka. Nad staromiejskim Rynkiem zobaczymy w tym roku nie tylko osoby zabezpieczone linami. Będą i tacy, którzy tracąc równowagę podczas spaceru po linie (a tak dokładnie to taśmie), spadną wprost na siatkę rozpiętą między kamienicami. To jedna z nowości, gdyby ktoś pytał co nowego można jeszcze wymyślić w temacie chodzenia wysoko nad Lublinem. Inną nowością ma być taśma rozpięta między Ratuszem a Bramą Krakowską.

Ludzi spacerujących po taśmach będzie można oglądać już od jutrzejszego południa i ma to być pierwsza z atrakcji tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów. Pierwsze spektakle festiwalu zaczną się o godzinie 16. Ulotki z programem można będzie dostać w punkcie informacyjnym w białym namiocie przed Ratuszem.

W środę zostały już tylko dwie szanse na obejrzenie Cyrku Podwórkowego, który od niedzieli krąży po Lublinie anonsując zbliżający się festiwal. Przedostatni spektakl zostanie zaprezentowany dziś o godz. 17.30 na skwerze przy ul. Długiej 34, a dwie godziny później przed kamienicą przy ul. 1 Maja 35.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego