Jelenia Góra. Teatr na ulicach i placach

Clownada, kabaret i spektakle poważniejsze - przez weekend w jeleniogórskich plenerach wystąpią teatry uliczne podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ulicznego .

«Międzynarodowy Festiwal Teatru Ulicznego to jedna z najważniejszych letnich imprez na Dolnym Śląsku. Tegoroczna, już 34. edycja trwać będzie jedynie trzy dni, ale ich program pęka w szwach. Również dlatego, że żółte jest złoto, a Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych jest złotem Jeleniej Góry - wyjaśnia Łukasz Duda, dyrektor artystyczny 34. MFTU.

Wszystkie imprezy będą się odbywały na placu Ratuszowym i przyległych uliczkach. Będą gwiazdy - przede wszystkim niemiecki Titanic, polski Teatr Fuzja i czesko-niemiecki Teatr Novogo Fronta. Będzie dużo imprez dla dzieci, żonglerka, clownada i parady. Będą też filmy, animacje i, jak zapowiadają organizatorzy, wiele niespodzianek.

Na finał każdego dnia zaplanowano spektakl bogaty scenograficznie i inscenizacyjnie, z wieloosobową obsadą. Taki będzie otwierający festiwal niemiecki "Titanic".

Przygotowano serię codziennych atrakcji dla dzieci, od clownady argentyńsko-urugwajskiego duetu "Clap Clap Circo" po komediowo-kabaretowy spektakl polskiej grupy "Teatr na walizkach", które uzupełniać będą gry i zabawy, konkursy oraz pokazy baniek mydlanych, a także projekcje filmów komediowych - dla dzieci i dorosłych.

Na niedzielny finał przedstawienie "Causa Fatalis" przygotowuje czesko-rosyjski Teatr Novogo Fronta - start godz. 22.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego