powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatry Krystyny Jandy za darmo pod chmurką

Słynna "Biała bluzka" z Krystyną Jandą, "Lament na Placu Konstytucji" oraz inne spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru - na taki rarytas zapraszają w sierpniu Teatr Muzyczny i prezydent Poznania. Przedstawienia będzie można oglądać od 8 do 15 sierpnia na Dziedzińcu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim 17.

"Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie. W czasie wakacji graliśmy tam nawet 60 przedstawień. Dla mieszkańców i turystów stanowiły one stały punkt zwiedzania stolicy. W tym roku nie będzie to możliwe, dlatego z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Poznania. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli" - opowiada Krystyna Janda.

Na dziedzińcu teatr Krystyny Jandy wystawi 5 tytułów. Na otwarcie zobaczymy słynną "Białą bluzkę" (na zdjęciu). Oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej historia nieszczęśliwej miłości to już spektakl "kultowy". Choć przedstawienie grane było wielokrotnie w całej Polsce, niezmiennie przyciąga do teatru tłumy wielbicieli talentu Krystyny Jandy.

To samo dotyczy "Lamentu na Placu Konstytucji", który od momentu premiery w 2007 roku wystawiono w Warszawie aż 133 razy. Oglądamy historię babci, matki i wnuczki, mówiących o swoich problemach i nadziejach, o sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.

Poznańska publiczność zobaczy też "Związek otwarty" w reżyserii Krystyny Jandy i Marii Seweryn. To opowieść o małżeństwie napisana przez małżeństwo. Autorem stworzonego z myślą o teatrze ulicznym dramatu jest laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku Dario Fo oraz jego żona, Franka Rame. Osią tekstu jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.

"Flamenco namiętnie" to z kolei spektakl opowiadający o uczuciach i wielkich emocjach. Tekst jest jedynie punktem wyjścia i wprowadza nas do pełnego pasji świata flamenco, gdzie taniec, śpiew, rytm i dźwięki gitary opowiadają o najgłębszych ludzkich namiętnościach - od bólu i rozpaczy po niewypowiedzianą radość.

Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów, czyli przedstawienia "Jaś i Małgosia", do którego choreografię przygotowała dobrze znana w Poznaniu Paulina Andrzejewska. Przeżywając przygody razem z dwójką głównych bohaterów, słuchając pięknych piosenek i pomagając im w wybrnięciu z opresji, młodzi widzowie nauczą się zgodnej współpracy, budowania zaufania, czy rozpoznawania niebezpieczeństwa.

***

Spektakle będą grane codziennie, od 8 do 15 sierpnia br.:

"Biała bluzka" - 8 sierpnia o godzinie 20.00

"Flamenco namiętnie" - 9 i 10 sierpnia o godz. 20.00

"Lament na Placu Konstytucji" - 11 i 12 sierpnia o godzinie 20.00

"Jaś i Małgosia" - 13 i 14 sierpnia o godzinie 11.00

"Związek otwarty" - 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00

Na wszystkie przedstawienia obowiązują bezpłatne wejściówki. O szczegółach dotyczących ich dystrybucji poinformujemy już wkrótce na stronie internetowej www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz na fanpage'u Teatru na FB.

SPONSOREM GŁÓWNYM wydarzenia jest firma AQUANET SA.