powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Weekend z Festiwalem Sztuki Ulicznej "Busker Fest"

W dniach 15-16 lipca w ramach "Projektu Lato" odbędzie się festiwal sztuki nowego cyrku "Busker Fest". Po raz kolejny na ulicach miasta pojawią się kuglarze, akrobaci, clowni, mimowie, aktorzy i muzycy, którzy wykorzystają przestrzeń miasta na potrzeby swoich kreacji.

Busker Fest (wcześniej znany pod nazwą Bydgoszcz Buskers Festival) to wydarzenie, które w wyjątkowy sposób wzbogaca pejzaż kulturalny Bydgoszczy. Mieszkańcy naszego miasta i odwiedzający je turyści mogą podziwiać przedstawienia teatrów ulicznych, uliczne pokazy akrobatyczne, sztuki kuglarskiej, cyrkowej, posłuchać ulicznych grajków, wziąć udział w happeningach. A wszystko to w środku miasta, bez konieczności zakupu biletów, ubierania eleganckich strojów i udawania się do tzw. przybytków kultury.

Tegoroczne spotkanie społeczności artystów ulicznych odbędzie się w dniach od 15-16 lipca. Po raz kolejny na ulicach miasta pojawią się kuglarze, akrobaci, clowni, mimowie, aktorzy i muzycy, którzy wykorzystają przestrzeń miasta na potrzeby swoich kreacji, angażując tak przypadkowych przechodniów, jak i widzów świadomych swoich oczekiwań.

Busker to artysta niekonwencjonalny, zaadaptowany w środowisku miejskim, ulicznym, które jest dla niego sceną, miejscem pracy. To osoba, która potrafi tak oczarować zabieganych mieszkańców, że momentalnie stają się oni zapatrzoną w show publicznością, nie zważając na czas i miejsce. Artyści uliczni to postaci spontaniczne, różnobarwne i niecodzienne, które (gdy spotkane) poprawiają humor, intrygują, zachwycają.

Podczas 9. już edycji festiwalu ekscytujące pokazy będzie można zobaczyć w miejscach dostępnych dla licznej publiczności - na Starym Rynku oraz w amfiteatrze przy ul. Mostowej. Klubem festiwalowym jest barka "Lemara", gdzie artyści będą spotykać się z publicznością na wspólnych koncertach i jam sessions. Zagrają tu m.in. zespoły Szulerzy, Busker Blues Project, Applause Agent.

Uwaga! Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich chętnych do występu w ramach tzw. OPEN STAGE. Grasz na instrumencie? Żonglujesz? Jeździsz na monocyklu, a może eksperymentujesz z fire show? Czujesz, że jesteś dobry w tym, co robisz, i chcesz pokazać się szerszej publiczności? Busker Fest to impreza dla Ciebie. Wystarczy odwiedzić buskerowego Facebooka bądź stronę internetową i skontatować się z organizatorem, przesyłając zgłoszenie.

miejsca występów

Stary Rynek, godz. 15.00-22.00

ul. Mostowa - amfiteatr: OPEN STAGE, godz. 15.00-22.00

Barka "Lemara" - klub festiwalowy: koncerty od godz. 21.00

ORGANIZATOR: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Mandragora", biuro@fundacjamandragora.pl, www.fundacjamandragora.pl, www.buskerfest.pl, www.facebook.com/BuskerFestival

PARTNER PROJEKTU: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszcz; Festiwal Sztuki Ulicznej "Busker Fest" jest finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.