Toruń. Zagrali spektakl na fasadzie sali na Jordankach

W wakacje odbywa się w Toruniu druga edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych. Impreza zaczęła się w sobotę. Jako pierwsi wystąpili artyści z grupy Compagnie 9.81, których dzieło powstało w koprodukcji z instytucjami z Węgier, Polski, Grecji i Chorwacji.

«Tancerze pojawili się w sobotę wieczorem na fasadzie sali koncertowej na Jordankach - torunianie i turyści obejrzą to widowisko jeszcze w niedziele o godz. 21.30. Scenografię przedstawienia nawiązującego do "Ptaków" Arystofanesa tworzyć będzie efektowna wizualizacja.

Co nas jeszcze czeka na festiwalu? 22 lipca zobaczymy hiszpański spektakl "Muare Experience", który łączy teatr z muzyką rockową i sztukami wizualnymi. Później zobaczymy widowisko "Rodafonio" w wykonaniu hiszpańskiej grupy Factoria Circular. Wielkie czterometrowe koło toczyć się będzie po Starówce, a zasiądą na nim muzycy. Teatr Pijana Sypialni z Warszawy pokaże spektakl "Łojdyrydy", który tworzą akrobacje linoskoczków. W programie festiwalu znalazło się słuchowisko "Z głową w Chmurach" teatru Delikates. Wystąpi także Pomarańczowy Cylinder z Torunia, który jeden ze swoich spektakli zaadresuje do starszych mieszkańców.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego