Lublin. Rusza Spacerownik Teatralny

3 lipca o godz. 12 spod Zamku Lubelskiego (ul. Zamkowa 9) wystartuje około dwugodzinny spacer zaprojektowany przez Jarosława Cymermana. Projekt "Spacerowników Teatralnych" wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdy¶ bardzo ważne, a dzi¶ zapomniane.

3 lipca w samo południe zapraszamy na wakacyjną edycję Spacerowników Teatralnych, które odbędą się w Gdańsku, Lublinie i Warszawie. Wakacyjna odsłona połączona będzie z premierą nowej strony i aplikacji mobilnej projektu.

Spacerowniki Teatralne to projekt ogólnopolski, w naszym mieście realizowany pod nazwą Teatra w Lublinie. Trasę poprowadzi i zaprezentuje Grzegorz Kondrasiuk. Około dwugodzinny spacer zaprojektowany przez Jarosława Cymermana wystartuje 3 lipca o godz. 12.00 spod Zamku Lubelskiego (ul. Zamkowa 9). W trasie spaceru również imponujący obiekt Centrum Spotkania Kultur, która to instytucja jest lokalnym kooordynatorem wydarzenia. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i nie wymaga rezerwacji.

Projekt "Spacerowników Teatralnych" wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdyś bardzo ważne, a dziś zapomniane. Dzięki spacerownikowym opowieściom i wspomnieniom chcemy przypomnieć o tych miejscach, skierować na nie uwagę i przywrócić pamięć o nich.

Nowa strona www.spacerownikteatralny.pl przede wszystkim pozwoli na kreowanie własnych autorskich tras spacerowych, pokazując czas i odległość przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami spaceru. Dodatkowo pokaże nam w przejrzysty i szybki sposób miejsca teatralne w okolicy, w której się znajdujemy, a nawet w trakcie drogi np. do pracy. Strona pozwoli także na założenie konta, na którym będziemy zapisywali ulubione trasy spacerów i poszczególne punkty spacerowe oraz nasze własne autorskie trasy.

Podobne funkcje jak strona będzie pełniła darmowa i wolna od reklam aplikacja mobilna (dostępna na wszystkie możliwe systemy - Android, Iphone i Windows Phone). Dodatkowo zawiera ona funkcję nawigowania, zatem prowadzi bezpośrednio po wybranej trasie spaceru. Aplikację "Spacerownik Teatralny" można pobierać za darmo w sklepach Google Play, App Store oraz Windows Store. Linki do pobrania znajdą się na stronie www.spacerownikteatralny.pl.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego