powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wyszków. We wrześniu czwarta edycja Letniej Sceny Teatralnej

Po raz czwarty we wrześniu Wyszków zamieni się w wielką scenę dla niezależnego teatru. 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie to z jednej strony kontynuacja dotychczasowych założeń festiwalu, czyli prezentacja nietuzinkowych spektakli teatralnych, występów kabaretowych i muzycznych, a z drugiej: nowości, zmiany i niespodzianki.

Trwający od 23 do 25 września festiwal się rozrasta - w Wyszkowie da o sobie znać w kilku miejscach. W piątek w Starym Browarze będzie koncertowo, Galeria Przechodnia zaprezentuje się przed Restauracją Wyszkowianka, a główna, weekendowa część festiwalu odbędzie się tradycyjnie w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik".

Wciąż jeszcze można się zgłosić - do końca czerwca organizatorzy czekają na propozycje spektakli, koncertów i występów pod adresem letniascenateatralna@gmail.com. Tegoroczną nowością będzie tzw. otwarta scena. Podczas festiwalu każdy chętny będzie mógł się zaprezentować - nawet z krótkim występem. Jest więc szansa, żeby mieszkańcy Wyszkowa i okolic pokazali innym swoje talenty artystyczne.

Wśród atrakcji towarzyszących festiwalowi znajdzie się też konkurs na recenzję teatralną skierowany do młodzieży. W ramach przeglądu odbędzie się szereg warsztatów artystycznych. Chętni będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach dziennikarskich z krytyki artystycznej oraz warsztatach improwizacji. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

Ogólnopolski festiwal Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie łączy ze sobą nieformalne i niezależne zespoły teatralne, młodych i doświadczonych artystów, zaangażowanych twórców-amatorów i profesjonalistów. Wyszkowski przegląd teatrów i kabaretów nie ma formy konkursu, jest za to przestrzeń do integracji i rozmowy o sztuce oraz kondycji współczesnego teatru alternatywnego.

Podczas poprzednich edycji festiwalu zagrali m.in. grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Kabaret 7 minut Po, Obustronni Ludzie, Marek Grabie, Teatr Parabuch, Kompania Teatralna Mamro czy Artur Gotz. Kto wystąpi w tym roku? Dowiemy się już wkrótce!

Współorganizatorem festiwalu jest Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik".

Projekt dofinasowany jest z dotacji od Burmistrza Wyszkowa oraz ze środków Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Mazowsze Lokalnie" realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My".