powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Spektakle Centrum Kultury na plaży w Orłowie

Tego lata Centrum Kultury w Gdyni przeprowadza się na Scenę Letnią do Orłowa 15 sierpnia. Jednak, już tydzień wcześniej, zaprasza na spektakle w swojej siedzibie przy Łowickiej 51.

Przygotowaliśmy zestaw naszych najlepszych spektakli, m.in. "Mayday. Run For Your Wife" w reż. Dariusza Majchrzaka i "Napis" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, ale nie zabraknie również premier i spektakli gościnnych. Bardzo ciekawie zapowiada się oferta dla dzieci. Tym razem zapraszamy na bajkę "Rybki. Historia gdyńskiej miłości" Szymona Jachimka, w reżyserii Tomasza Podsiadłego - spektakl na motywach książki "Legenda o gdyńskich rybkach" autorstwa Patrycji Wojtkowiak-Skóry. Do Gdyni przyjedzie warszawska Akademia Teatralna z dwoma koncertami - "Kwiaty we włosach. Piosenki Seweryna Krajewskiego" w reż. Andrzeja Strzeleckiego oraz "Midsummer. Play with songs" w reż. Grzegorza Małeckiego.

15 sierpnia o godz. 19 na Scenie Letniej w Orłowie odbędzie się premiera "Psiunia" w reż. Grzegorza Chrapkiewicza.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Równie często uwielbiany, co niedoceniany. Okazuje się, że czasami wie więcej niż nam się wydaje. Czy może celowo uciec z domu, aby uświadomić właścicielom coś, czego sami nie są w stanie zauważyć?

Małżeństwo ze stażem, odchowanym synem i... ukochanym psem. Gdy ten niespodziewanie znika, w pozornie spokojne życie wkrada się ogrom frustracji i wzajemnych oskarżeń. Małżonkowie wyciągają dawne winy, kłamstewka i zdrady.

"Psiunio" to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną. Mistrzowskie dialogi oraz brawurowa gra przedstawią relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Występują: Marta Kalmus-Jankowska, Piotr Jankowski i Tomasz Sapryk

Gramy: 15.08 - godz. 19 PREMIERA, 16-17.08 - godz. 19

Duża Scena, czas trwania: 90 min * Bilety: 40 zł/35 zł

***

Druga plenerowa premiera CK, to "Rybki. Historia gdyńskiej miłości" w reż. Tomasza Podsiadłego

Spotkajmy się przy Rybkach - to zdanie, które każdy mieszkaniec Gdyni usłyszał chociaż raz w życiu. Czy wiecie skąd wzięły się owe Trzy Rybki na początku Bulwaru? Scena 138 zna odpowiedź na to pytanie!

Oglądając spektakl, przekonacie się, że słynne Rybki skrywają niesamowitą historię miłosną! Będzie muzycznie, tanecznie i magicznie! Poznacie przystojnego Rybaka Macieja, poszukującego żony i ryb, jego przezorną Matulę - wielbicielkę dziergania, elokwentnego Krzyśka - poszukiwacza bursztynu, atrakcyjne gdynianki na wydaniu oraz pewną zagubioną spacerowiczkę zza miedzy.

"Będzie zatem piękny ślub

Będzie miłość aż po grób

Cóż więcej chcieć

Niż taką miłość mieć?

Więc historii słuchaj, by

Kolorować swoje sny

Wygodnie siedź,

Cóż więcej można chcieć?"

Niech historia trzech kamiennych ryb na zawsze wam przypomina, że broszki i wisiorki nie są najważniejsze na świecie.

Reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Grupa Teatralna Scena 138

Preferencje wiekowe: 5+

Gramy: 18.08 - godz. 18 PREMIERA, 20.08 - godz. 12, 21.08 - godz. 11

Duża Scena, czas trwania: 60 min *Bilety: 20 zł

***

W plażowym repertuarze CK, także:

spektakl "O co biega?"

Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora. I Ona - Panna Skillon. Nadmiernie religijna i... zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora - aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan. Nawet mało rozgarnięta acz wygadana służąca, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie uratować sytuacji.

"O co biega?" to czarna komedia omyłek, arcy zabawny tekst i prześmieszne sytuacje. Gwarantowana kapitalna zabawa w gwiazdorskiej obsadzie.

Reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Natalia Siwiec/Justyna Kacprzycka, Anna Zagórska, Paweł Klowan, Ewa Błachnio, Michał Zacharek, Bartłomiej Sudak, Cezary Morawski, Michał Bronk, Bartosz Sołtysiak

Gramy: 19 i 20.08 - godz. 19

Duża Scena, czas trwania: 90 min *Bilety: 40 zł/35 zł

***

KONCERT Midsummer. Play with songs

Ona, 35-letnia prawniczka nienawidząca internetowych randek i on, 35-letni drobny kryminalista nienawidzący prawników. Helena i Bob. Bob i Helena. Każde z nich skrywa sekrety, które wychodzą na jaw pod wpływem magii letniej nocy - Nocy Świętojańskiej. Romantyczna bajka dla dorosłych nasycona przewrotnym humorem. Historia dwojga ludzi, którzy wbrew rozsądkowi i przeciwnościom postanawiają zaryzykować i dać sobie jeszcze jedną szansę w życiu.

Reż. Grzegorz Małecki

Występują: Julia Łukowiak i Maciej Zuchowicz

Spektakl warsztatowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Gramy: 20.08 - godz. 17

Mała Scena, czas trwania: 60 min *Bilety: 30 zł/25 zł

***

KONCERT Kwiaty we włosach. Piosenki Seweryna Krajewskiego

Czerwone Gitary były odpowiedzią na beatlemanię. Niemal każda z piosenek Seweryna Krajewskiego stawała się przebojem. Studenci Akademii Teatralnej zaśpiewają te utwory dla państwa, dla siebie samych, ale także dla swoich rodziców, którzy na tych piosenkach się wychowali. Kwiaty we włosach połączą pokolenia.

Reż. Andrzej Strzelecki

Występują: Ewelina Bator, Dominika Kachlik, Ewa Prus, Milena Olchowska, Lidia Pronobis, Marta Wągrocka, Jakub Hojda, Aleksandar Milicević, Hubert Paszkiewicz, Kamil Studnicki, Hubert Zapiór

Koncert studentów III roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

Gramy: 21.08 - godz. 17

Duża Scena, czas trwania: 60 min *Bilety: 30 zł/25 zł