powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. 20 letnich koncertów Artura Gotza

Trwa letnia trasa koncertowa aktora i wokalisty Artura Gotza, który promuje swoją drugą płytę "Mężczyzna prawie idealny" z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Zaplanowano 20 koncertów.

Trasa rozpoczęła się tydzień temu w Warszawie. Kolejne koncerty m.in. w Elblągu, Gdyni, Katowicach, Szczecinie, Toruniu. Jeden z recitali odbędzie się w Studiu im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów i będzie transmitowany na żywo antenie rozgłośni. Artysta wystąpi również podczas festiwali i przeglądów m.in. Lato mostOFF Teatru Żelaznego, a także "Źródła Sztuki" w Polanicy Zdroju.

To kolejna trasa młodego artysty, który w lutym odebrał nagrodę "Wokalista Roku 2015" - zwyciężył w plebiscycie Planety Kobiet i MTV24, a w marcu jego piosenka "Tobiasz" została wybrana Krakowską Piosenką Miesiąca w Radiu Kraków.

Album "Mężczyzna prawie idealny" miał premierę rok temu. Od tego czasu odbyło się prawie 100 koncertów w całej Polsce - m.in. w Piwnicy pod Baranami w Krakowie, a także podczas Gali Wielkiego Splendora w Polskim Radiu w Warszawie, w Radiu Gdańsk, w Radiu Łódź i Radiu Olsztyn. Artysta został również entuzjastycznie przyjęty w ubiegłym roku podczas miesięcznej trasy koncertowej po USA, gdzie zagrał w maju 10 koncertów m.in. w Los Angeles, Las Vegas, Bostonie, New Jersey, Seattle, San Diego, w listopadzie 2015 odniósł sukces w Wielkiej Brytanii - zagrał w Londynie w Ambasadzie Polskiej podczas Gali Kongresu Kobiet oraz w Oxfordzie w Hertford College Chapel, pod koniec lutego z wielkim powodzeniem wystąpił również w Budapeszcie, a w kwietniu w Berlinie w Volksbuehne.

Album zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzn XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o postaci, którą autorka poznała osobiście.

Artur Gotz jest wokalistą, a także aktorem scen Warszawy (Teatr 6 piętro) i Łodzi (Teatr Nowy), zagrał ponad 250 recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA.

Patronat medialny nad albumem sprawuje TVP 2 oraz sześć rozgłośni Polskiego Radia.