Kraków. Letnie propozycje scen teatralnych

Prawie wszystkie krakowskie teatry zamykają sceny na czas wakacji, są jednak takie, które będą czynne. Przeboje komediowe w Bagateli i Bulwar(t) Sztuki Teatru Łaźnia Nowa - to nieliczne letnie propozycje dla widzów.

«Teatr Bagatela już piąty rok nie zawiesza działalności na czas wakacji. - Na Dużej Scenie widzowie będą mogli wybrać coś dla siebie spośród granych w lipcu, sierpniu i wrześniu 15 tytułów - powiedziała PAP Magdalena Musialik-Furdyna z działu promocji Bagateli.

W letnim repertuarze Bagateli są takie hity tego teatru jak "Szalone nożyczki" w reż. Marcina Sławińskiego; "Seks dla opornych" w reż. Henryka Jacka Schoena; wystawiany w Bagateli od 22 lat "Mayday" Wojciecha Pokory. Nie zabraknie przedstawień wyreżyserowanych przez Pawła Piterę - "Carmen. Bella Donna", "Boeinga, boeinga" oraz "Pomocy domowej".

Ten ostatni tytuł to najnowsza propozycja Bagateli. Poprzez postać Nadii jest on próbą nawiązania do słynnego "Boeinga, boeinga". Teatr chciałby, aby nowy tytuł osiągnął podobny sukces jak "Boeing, boeing".

Teatr Łaźnia Nowa realizuje w wakacje projekt Nowy Bulwar(t) Sztuki. W ramach tego przedsięwzięcia zainteresowani mogą od 5 czerwca do końca sierpnia brać udział w wielu bezpłatnych wydarzeniach nad Zalewem Nowohuckim.

Wśród spektakli w ramach Bulwar(t)u Sztuki są m.in.: komedia "Trzej muszkieterowie" - parodia książki Aleksandra Dumasa; "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" - monodram Jana Peszka; przedstawienie dla dzieci: "Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach".

Oprócz spektakli będzie okazja do spotkań z artystami z największych polskich teatrów i animatorami krakowskiego życia kulturalnego. W programie są też warsztaty, gry i zabawy.

- Codzienne wydarzenia i imprezy nad Zalewem Nowohuckim są okazją do zintegrowania społeczności lokalnej, ale nie tylko. Stanowią jednocześnie znakomitą alternatywę dla kulturalnych wydarzeń w mieście - o tyle atrakcyjnych, że odbywających się w plenerze, w przepięknej, zielonej okolicy Zalewu Nowohuckiego - powiedziała PAP Magdalena Urbańska z Teatru Łaźnia Nowa.

Teatr im. Juliusza Słowackiego czynny będzie do 10 lipca. "Romeo i Julia" (na zdjęciu) 8 lipca będą ostatnim spektaklem sezonu na Dużej Scenie. Dzień później odbędzie się jeszcze pokaz "Ziemi, planety ludzi" na Scenie Miniatura. Na 10 lipca przewidziano koncert Katarzyny Groniec - artystka z zespołem wystąpi na Scenie przy Pompie, zaprezentuje swoje interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego