powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Ruszają wakacyjne spacery teatralne

W niedzielę 3 lipca o godz. 12.00 w trzech miastach - Warszawie, Gdańsku i Lublinie - wystartuje letnia edycja Spacerownika Teatralnego.

Warszawski spacer "Teatry Jazdowa", organizowany w ramach wakacyjnej edycji Spacerownika Teatralnego, poprowadzą Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego) i Agata Pietrzyk-Sławińska (Łazienki Królewskie). Spacer pozwoli lepiej poznać jedną z najładniejszych zielonych przestrzeni w centrum stolicy. Przejdzie przez wnętrza Instytutu Teatralnego, wokół CSW Zamku Ujazdowskiego i zejdzie Agrykolą do Łazienek Królewskich. Tam będzie można usłyszeć o nieistniejącym już Teatrze Małym, zobaczyć Amfiteatr, wejść do wnętrz Teatru Królewskiego w Starej Pomarańczarni. Spacer potrwa ok 1,5 h. Miejsce zbiórki: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ramach wakacyjnej edycji Spacerownika Teatralnego tego samego dnia o tej samej porze ruszą spacery w dwóch innych miastach - Gdańsku i Lublinie.

Gdański spacer teatralny, wymyślony i poprowadzony przez Mieczysława Abramowicza wystartuje o 12.00 z Teatru Wybrzeże. Orientacyjny czas spaceru to 1,5 - 2 h. "Teatra w Lublinie" zaprezentuje Grzegorz Kondrasiuk. Około dwugodzinny spacer zaprojektowany przez Jarosława Cymermana wystartuje o godz. 12.00 spod Zamku Lubelskiego (ul. Zamkowa 9).

Spacerownik Teatralny to projekt zainicjowany w 2015 roku podczas obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE, których koordynatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Projekt cały czas się rozwija, czego świadectwem jest wakacyjna odsłona Spacerownika , połączona z premierą nowej strony i aplikacji mobilnej projektu. Wcześniej miał on dwie odsłony. Pierwsza miała miejsce w październiku 2015, kiedy na teatralne spacery ruszyli mieszkańcy siedmiu miast: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Gdańska i Lublina. W kwietniu 2016, kiedy wystartował kolejny Spacerownik, do listy tych miast dołączył Elbląg.

Wstęp wolny.