Koszalin. Premiery na koniec sezonu w BTD

Dzi¶ w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym odbędzie się prapremiera spektaklu "Dachowanie". W lipcu premierowo zobaczymy "Ryszarda III".

«"Dachowanie" to opowieść z elementami tragedii, komedii i dramatu. Jest inspirowana problemami, dotykającymi dzieci i młodzież. Pokazuje, jakie skutki niesie decyzja o przyjmowaniu wszelkich używek. Spektakl ma za zadanie skłonić młodego widza do przemyśleń i refleksji, o których będzie można porozmawiać podczas warsztatów. "Dachowanie" będzie można zobaczyć dziś o godz. 10.30 (prapremiera w Międzynarodowym Dniu Walki z Narkomanią), w środę o godz. 9 i 11 oraz w czwartek o godz. 9. Bilety w cenie 16 zł (szkoły mogą skorzystać z dofinansowania z Urzędu Miejskiego.

Na zakończenie sezonu artystycznego BTD zaprasza na premierę spektaklu "Ryszard III" w reżyserii Piotra Ratajczaka. To szekspirowska opowieść o kondycji współczesnych decyzji politycznych. Ryszard III, który stał się ucieleśnieniem zła, jest pretekstem, by twórczość Szekspira zbadać pod kątem współczesnych moralnych wyborów. Spektakl można zobaczyć 1 lipca o godz. 19 - bilety 15 zł; 2 lipca o godz. 19 - bilety 60 zł oraz 3 lipca o godz. 19 - bilety 35-50 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego