powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Mobilne skrzynki teatralne na wakacje

Unikalny projekt realizuje Fundacja - ależ Gustawie! Parkatoniki to mobilne skrzynki teatralne, które zostaną ustawione podczas wakacji w parkach i szpitalach. Inauguracja akcji 25 czerwca w Parku im. Piłsudskiego.

Parkatoniki kształtem i konstrukcją przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie. Ta niewielka rozmiarem przestrzeń stanie się miejscem wyjątkowego mini spektaklu teatralnego dla pojedynczego widza. Tak, by każdy zainteresowany uczestnictwem miał możliwość bezpośredniego i bliskiego spotkania z aktorem i nawiązania z nim szczególnej, bo podmiotowej, twórczej więzi.

W ramach projektu powstały dwie skrzynki teatralne, wyposażone w specjalnie przygotowane na potrzeby projektu elementy scenografii, lalki i rekwizyty.

Każdemu spektaklowi towarzyszy również muzyka.

W parkatonikach będą zaprezentowane dwie etiudy z wykorzystaniem miniaturowych lalek w tym marionetek sycylijskich i w technice teatru cieni.

Fundacja - ależ Gustawie! od lat tworzy i realizuje mobilne przedstawienia teatralne, organizuje eventy teatralne, takie jak np. czytania współczesnej dramaturgii czy warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych i środowiskowych. Ze swoimi działaniami dociera także do małych miejscowości na terenie całego kraju, o utrudnionym dostępnie do kultury.

Projekt "Parkotoniki" będzie realizowany w sześciu łódzkich parkach w okresie wakacyjnym, od 25 czerwca do 10 lipca.

Parkatoniki zostaną również zaprezentowane dzieciom przebywającym na oddziałach dziecięcych łódzkich szpitali