powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice-Świętochłowice. Przegląd teatralny "Lato most Off"

Od 6 lipca do 25 sierpnia w Katowicach i Świętochłowicach odbywać się będzie Przegląd teatralny "Lato most off", organizowany przez Teatr Żelazny oraz Urząd Miasta Świętochłowice. W programie m.in. "Noc Helvera" Teatru Druga Strefa, recital Artura Gotza i monodram o Giuliettcie Masinie.

Przegląd teatralny "Lato most off" to kontynuacja festiwalu "Lato w Malarni", organizowanego w Teatrze Śląskim. W programie:

ARTUR BARCIŚ SHOW

6.07 godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

Solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju "sypkach", czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach, jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami.

--

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ

Teatr Kontrabanda, Kraków

7.07 godz. 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

4.08 godz. 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

Spektakl o zakłamaniu, obłudzie i wszechobecnym egoizmie. Pokazuje świat, w którym liczy się kariera, w którym żony zdradzają mężów a mężowie żony. Fabułę osadzono w dzisiejszym świecie wierząc, że Zapolska zaglądając do współczesnych domów przyglądałaby się ludziom z taką sama nienawiścią, z jaką traktowała mieszczaństwo swoich czasów.

--

SHIRLEY VALENTINE

Teatr Minerva, Gdynia

13.07, godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

24.08 godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

Valentine pije wino i dzieli się swoimi refleksjami ze ścianą, bo nikt inny już od dawna jej nie słucha, nikt nie zwraca na nią uwagi. Shirley próbuje zrozumieć dlaczego ona, która kiedyś uwielbiała się śmiać i marzyła o podróż ach, dziś nie potrafi cieszyć się życiem. Bohaterka pod wpływem impulsu postanawia zrealizować jedno ze swoich największych marzeń wyjeżdża na wakacje do Grecji...

--

LISTY DO MICHALINY

Teatr Scena Poczekalnia, Łódź

14.07, 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

18.08, 19:00

CKŚ - Świętochłowice

Ciepła i wzruszająca, acz niepozbawiona elementów komizmu, opowieść o dojrzałej kobiecie, granej przez Izabelę Noszczyk, która wierząc w swój temperament, pewność siebie i umiejętność docierania do serc i umysłów innych ludzi, postanawia pomagać im w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych, mianowicie prowadząc tzw. "coaching rozwodowy". Jednak czy potrafimy kierować cudzym życiem dopóki sami nie rozwiążemy zagadek w własnej przeszłości?

***

NOC HELVERA

Teatr Druga Strefa, Warszawa

20.07, godz.19:00

CKŚ - Świętochłowice

11.08, godz. 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

Opowieść o zaskakującym, pełnym namiętności spotkaniu dwojga osób i zapewne najlepszy polski dramat, jaki powstał w ciągu ostatnich 20 lat, napisany przez śląskiego autora Ingmara Villqista.

Gęstość i dramaturgia tego przedstawienia polegają między innymi na tym, jak intrygującą i zagadkową, a w rezultacie mroczną, jest relacja pomiędzy dwójką bohaterów. Dwoje ludzi, matka i syn, pragnących bliskości, zrozumienia, wzajemnej miłości, a jednocześnie zadających sobie ból. W sztuce Villqista znakomicie splatają się tragedia rodzinna z analizą sytuacji człowieka poddanego presji totalitarnego systemu społecznego. Świetnie napisane role dają duże pole do popisu dla aktorów.

***

CZKAWKA

Teatr Druga Strefa, Warszawa

21.07, godz. 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

10.08, godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

Kameralna realizacja tekstu młodego rosyjskiego dramaturga na deskach Teatru Druga Strefa to powiew świeżości. To dobra młoda rosyjska dramaturgia w ciekawych rozwiązaniach inscenizacyjnych. Spotkanie dwóch z pozoru bardzo różnych mężczyzn - etnografa i pułkownika rezerwy - które spontanicznie przeistacza się w kolację suto zakrapianą alkoholem, skrywanymi lękami i tęsknotami, przeżywanymi traumami, goryczą samotności. Co w ich życie wprowadzi tytułowa czkawka i czy odważą się odmienić swój los?

***

OBECNY NARZECZONY

Recital Artura Gotza

27.07, godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

17.08, godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

"Obecny narzeczony" to muzyczna opowieść o fascynacjach damsko- męskich. Artysta przeprowadzi widzów przez całą skalę emocji: od nieśmiałych zachwytów i czułości do namiętności i zazdrości. Nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru i dowcipu, który dość często będzie pojawiać się podczas tego koncertu. Artur Gotz, aktor teatralny, filmowy i wokalista, jest laureatem nagrody "Wokalista Roku 2015".

***

KOBIETY BERGMANA - PO PRÓBIE

Teatr Nowej Sztuki, Gliwice

28.07, godz 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

25.08, godz. 19:00

Teatr Żelazny - Katowice

Henrik Vogler u kresu życia, "po Próbie", spotyka się z dwiema ważnymi dla niego kobietami. Różni je wiele od wieku po życiowe doświadczenia. Dla każdej stary reżyser jest kimś innym jedną zniszczył, drugiej nie mógł dać tego, co dać powinien. Do końca nie chce się przyznać do własnej małości. Swój kielich goryczy wypije jednak do dna. Czy spojrzenie w wewnętrzne lustro daje ukojenie? Na to pytanie widzowie odpowiedzą sobie podczas własnych Prób...

***

NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI

Teatr w Walizce, Warszawa

3.08, godz. 19:00

CKŚ - Świętochłowice

Jest to monodram o Giuliettcie Masinie, włoskiej aktorce i - prywatnie - żony Federica Felliniego. Monodram jest kolejną /po "Mojej Drogiej B." wg Krystyny Jandy/ produkcją Teatru w walizce, którego jedynymi stałymi elementami są osoba bohaterki oraz walizka rekwizytów i kostiumów: tutaj - m.in. kapelusz FF, ręczny megafon, trąbka, buty do stepowania, bębenek Gelsominy i - oczywiście - czerwony nos klauna... Monodram rozpoczyna się pierwszym spotkaniem Giulietty i Federica, a kończy śmiercią obojga... i "zmartwychwstaniem "Giulietty. Po drodze - wędrujemy przez ich wspólne życie i kolejne plany filmowe "La strada", "Noce Cabirii", "Ginger i Fred".

--

REZERWACJE

CENTRUM KULTURY ŚLĄSKA

(CKŚ)

ul. Krauzego 1

Świętochłowice

tel. 32 34 52 160

wt-czw 10-18

pt 10-15

***

TEATR ŻELAZNY

ul. Armii Krajowej 40

Katowice - Piotrowice

Budynek dworca PKP

(wjazd od ul. Asnyka)

tel. 577 380 377

teatr.zelazny@gmail.com

Bilety 20 zł