powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łomża. Nagrody XXIX Festiwalu Walizka

Ljubljana Puppet Theatre ze Słowenii z przedstawieniem "Gęś, Śmierć i Tulipan" zdobył Grand Prix 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, który w sobotę wieczorem zakończył się w Łomży.

Jury w składzie:

Joanna Braun /przewodnicząca/

Bożena Krystyna Sawicka

Janusz R. Kowalczyk

Wojciech Kobrzyński

Marek b. Chodaczyński

Po obejrzeniu czternastu konkursowych przedstawień postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 4.000,00 ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton ufundowany przez Wojewodę Podlaskiego otrzymuje przedstawienie "Gęś, Śmierć i Tulipan" (na zdjęciu) Ljubljana Puppet Theatre /Słowenia/.

Nagrodę w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymuje Maria Żynel za reżyserię przedstawienia "Ćwiczenia stylistyczne" Teatru Malabar Hotel i Teatru Studio w Warszawie.

Nagrodę w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Zarząd Województwa Podlaskiego otrzymują: Charlotte Puijk-Joolen i Ananda Puijk za scenografię do przedstawienia "Exuvia" 't Magisch Theatertje - Maastricht /Holandia/.

Nagrodę w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymuje Stefano Bechini za muzykę do przedstawienia "Metafizyka jak w zegarku" Coppelia Theatre - San Casciano dei Bagni /Włochy/.

Nagrodę aktorską w wysokości 1.000,00 ufundowaną przez Starostę Powiatu Ziemskiego otrzymuje Marcin Ryl-Krystianowski za rolę w spektaklu "Molier" Teatru Animacji w Poznaniu.

Zespołową nagrodę aktorską w wysokości 2.000,00 ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża otrzymują aktorzy spektaklu "Król Lear" Malenki Theater - Tel Aviv /Izrael/.

Jury pragnie wyrazić uznanie Dyrekcji i Zespołowi Teatru Lalki i Aktora w Łomży za wysoki poziom artystyczny i organizacyjny 29. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka.