Lublin. "Anioł za lodówką" u Andersena

Teatr im. Ch. H. Andersena zaprasza na premierę najnowszego spektaklu "Anioł za lodówką" Grażyny Lutosławskiej, w reżyserii Daniela Arbaczewskiego.

«Przedstawienie będzie można oglądać od najbliższego weekendu (w piątek, 10 czerwca, godz. 17 - premiera pedagogiczna, w sobotę, godz. 17 - premiera prasowa, w niedzielę pokaz o godz. 12).

Grażyna Lutosławska jest działającą w Lublinie dziennikarką i pisarką. Związana jest z Radiem Lublin, Teatrem Starym, a także programem drugim Polskiego Radia. W 2009 roku Teatr im. Osterwy wystawił jej sztukę "O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata".

Sztuka "Anioł za lodówką" powstała specjalnie na zamówienie Teatru Andersena. Autorka sięga w niej do motywów związanych z Lublinem. Akcja sztuki toczy się w kamienicy przy placu Zamkowym, na której gzymsie stoi nagi chłopiec. - Razem z nim dach zamieszkują dwa potwory; jeden jest blisko chłopca . Atakuje go , lecz ma zasłonięte oczy. Drugi, ten straszniejszy, na szczęście jest w sporej odległości. W tej samej kamienicy na kuchennym stole siedzi Anioł. Zmartwiony, zamyślony, z pogniecionymi skrzydłami - czytamy w opisie spektaklu.

Występują: Gabriela Jaskuła, Anna Dudziak (gościnnie) , Wioletta Tomica, Ilona Zgiet, Konrad Biel, Bogusław Beniu Byrski, Mateusz Kaliński, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek.

Spektakl dla widzów od 7 lat. Bilety: 25 zł.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego