powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Na koniec sezonu premiera w Grotesce

Na koniec czerwca Teatr Groteska przygotowuję premierę "Nie płacz, Koziołku" wg książki Siergieja Michałkowa w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego.

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Bohaterem przedstawienia jest mały i nieposłuszny Koziołek. Uparciuch nie słucha przestróg Mamy o zbliżającej się burzy i niebezpiecznie oddala się od domu podczas szalejącej ulewy. Szybko popada w tarapaty i pewnie stałby się smacznym kąskiem dla Wilków, gdyby nie pomoc innych zwierząt. Przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego jest bajką-zabawą kierowaną do widzów najmłodszych. Ubrani w kolorowe kostiumy zwierzątek aktorzy animują przyjazne lalki - pluszaki. Ze sceny padają zabawne dialogi i wpadające w ucho piosenki. Wszystko to składa się na pełną ciepła i humoru atmosferę przedstawienia. Przygody Koziołka wydobywają na plan pierwszy najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Bajka uczy, że warto słuchać dorosłych. Zachęca także do niesienia pomocy innym.

"Nie płacz koziołku" to dobrze napisana , niemal klasyczna już bajeczka o chłopczyku , koziołku , który nie słucha się mamy i z powodu swojego nieposłuszeństwa ponosi przykre konsekwencje. Leśne zwierzątka wspierając się nawzajem zdołają obronić koziołka przed wielkim niebezpieczeństwem i to czyni bajeczkę jeszcze bardziej atrakcyjną - przede wszystkim dla rodziców - ponieważ w barwny sposób przedstawia siłę wspólnoty i spolegliwej przyjaźni. Bajeczka jest tak prosta i szczera jak główki i serduszka naszych dzieci , uwielbiają ją nasze wnuczęta żądając czytania " Koziołka" przed zaśnięciem przez kilka dni po kolei. Nic więc dziwnego ,że tekst stał się lekturą pierwszej klasy szkoły podstawowej, stał się ulubioną opowieścią dla dzieci , ich rodziców i dziadków. Autor przedstawia w ciekawy sposób zjawiska przyrody i sposób reagowania na stres przez mieszkańców lasu. Uczymy się od nich wszyscy, także my dorośli. Dla zwierzątka , które nie chciało pomóc w ratowaniu koziołka zabraknie miejsca na końcowej uczcie w trakcie której spożywa się marchewki, pietruszki, buraczki.i popija się sokiem z brzozy i żurawin. Odcień zdrowego, przyjaznego odżywiania się jest dodatkowym walorem utworu i naszego przedstawienia. Jest ono zagrane dowcipnie i dynamicznie przez jak zwykle niebywale utalentowanych aktorów krakowskiego Teatru "Groteska". Zapraszamy na ciepłą ,pogodną , przyjemną i uśmiechniętą bajeczkę dla najmłodszych - a może i dla trochę starszych także.

Premiera 25 czerwca