powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Meksykański performance i Pink Mama Theatre w Laboratorium Ruchu

W ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016 w projekcie "Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange" wystąpią Grupa Creart3 z Meksyku, belgijsko-polski duet tancerzy oraz Pink Mama Theatre ze Szwajcarii.

Data: 27 maja 2016

Miejsce: Barbara infopunkt/kawiarnia/kultura ul. Świdnicka 8 c Wrocław

Wstęp wolny

Ograniczona ilość miejsc

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Panel dyskusyjny: prowadzenie Roma Hurey z udziałem Elio Gervasi, Wicedyrektor IMiT Joanny Szymajdy i Yukie Koji

Laura Eva Meuris (Belgia) , Paweł Wiesław Duduś (Polska/ Austria)

ONLY LOVE IS REAL

Wykonanie i choreografia: Laura Eva Meuris (Belgia), Paweł Wiesław Duduś (Polska/ Austria)

Performance jest jedną częścią (1/6) z serii 6 aktów performatywnych poświęconych miłości. Seria 6 prac jest manifestacją wielowymiarowych aspektów miłości o nienarratywnej strukturze. Naszym celem nie jest zdefiniowanie miłości. Zapraszamy do refleksji. Prezentacja całej serii prac będzie miała miejsce w Wiedniu podczas festiwalu w ramach Huggy Bears Program w grudniu 2016. Praca na pograniczu sztuk wizualnych i perfomance'

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych

Grupa Creart3 / Meksyk/

,,Szept w moim oku"

Koncepcja i reżyseria: Malgorzatah Haduch

Choreografia: Malgorzatah Haduch we współpracy z tancerzami SLP, Querétaro, Pachuca i Guadalajara

Wykonawcy:

Jesús Eduardo Rocha Montes

Mariana Vázquez Omaa

Edna Rodríguez López

Joel Olvera López

Rafael Becerra

Casandra Espinosa Reyes

Asystent choreografa: Rafael Becerra

Projekt oświetlenia: Madeleine Ramírez Beltrán

Produkcja: Irais Verastegu (Creart3)

Program realizowany min: we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca, Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, z Ambasadą Meksyku

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016 - Adam Kamiński

Zespół kuratorski projektu: Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange - Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński

Przeprowadzenie paneli dyskusyjnych możliwe dzięki wsparciu finansowemu: INTPA - INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA - Tanzquartier Wien oraz BKA i BMEIA" Ambasady Meksyku.

***

Pokaz we Wrocławiu: 28 maja 2016

Godz: 19.00

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych

Rezerwacja biletów : cia@cia.wroclaw.pl

Cena: 20 zł

Pink Mama Theatre

wykonanie: Sławek Bendrat (na zdjęciu)

dramaturgia: Domink Krawiecki

solo - La Femme De Service

Twórczość Tadeusza Kantora odcisnęła na mnie bardzo duże piętno, kiedy ponad 15 lat temu po raz pierwszy zobaczyłem nagrania ze spektaklami Teatru Cricot 2. Oczarowała mnie swoista rzeczywistość, która wydawała się rządzić własnymi prawami, a oniryczny nastrój zbudowany z sekwencji nierealnych obrazów uświadomił mi, że sztuka nie zna granic.

W mojej działalności artystycznej próbuję za każdym razem znaleźć wspólny kod, w którym wszyscy wykonawcy mogliby bez przeszkód porozumiewać się na scenie. Język ruchowy, który powstaje w moich spektaklach jest konsekwencją fascynacji sztuką Tadeusza Kantora. Praca solowa, którą chciałbym zrealizować, nawiązuje do problematyki przedstawionej w spektaklu Umarła Klasa, w którym bohaterowie wracają do czasów dzieciństwa, by ponownie zobaczyć obrazy powodujące zamęt w głowie.

Inspiracją do stworzonej tu przeze mnie kreacji stała się postać zaczerpnięta ze spektaklu Kantora. Sławek Bendrat

Pink Mama Theatre

Performance ,,Zielonooki"

Choreografia: Sławek Bendrat

Reżyseria: Dominik Krawiecki

Wykonanie: Valentin Markus Oppermann / Szwajcaria/

Muzyka: C. Debusssy ,,La apresmidi de faun"

Valentin Markus Oppermann, urodzony i wychowany w Alzacji. Studiował balet w szkole Johna Cranko w Stuttgarcie, a także w Mannheim i w Codarts, Rotterdam. W 2014 roku zatrudniony w Konzert Theater Bern w Szwajcarii, a od 2015 roku na stałe związany jest z kolektywem Pink Mama Theatr

Performance ja_ gruby

Wykonanie: Piotr Mateusz Wach

Piotr Mateusz Wach- aktor, tancerz, performer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz krakowskiego Lart Studio. Laureat Złotej Maski w kategorii choreografia - prestiżowej nagrody teatralnej przyznawanej przez Marszałka Województwa Śląskiego a także polski reprezentant w konkursie SoloDuo 2015 w Budapeszcie. Ma 25 lat, pochodzi z Kielc. W 2013 zatańczył w dyplomie tanecznym Transdyptyk w reżyserii Anny Piotrowskiej oraz zagrał główną rolę w spektaklu dyplomowym Jak wam się podoba w reżyserii Briana Michaelsa. Współpracuje z polsko-niemieckim kolektywem little:interference, z którym stworzył spektakle Heimsuchung/Nawiedzenie (2012), Operculum (2013) oraz Jetzt|Teraz (2014). Jest także asystentem reżysera Błażeja Peszka w spektaklu dyplomowym Superbohaterów10/9 (2015).

Obecnie rozwija swoją karierę solową. W ciągu ostatnich trzech lat stworzył Tryptyk Ciała; trzy solo-spektakle/performance w których podejmuje temat ikonizacji ciała w kontekście kultury i społeczeństwa. Zamykającym tryptyk spektaklem jest Święto Wiosny, które stworzył we współpracy z islandzką artystką Heleną Jonsdottir (2015). Z kolei spektakl Ryszard. Ciało z gniewu, którego premiera miała miejsce podczas 19 Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, otrzymał nagrodę Złotej Czachy - za najlepszy spektakl w Nurcie OFF 19 Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Prężnie działa w dziedzinie performance art. Jego największymi osiągnięciami są shaved.01 zaprezentowany w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium (2012), oraz Horse Riding stworzony we współpracy z Jozefem Fruckiem (2013). Zaprezentowany w lutym 2014 roku performance ja_gruby, traktujący o kanonie i ideałach współczesnego piękna, został zauważony i doceniony, a jego prezentacja na festiwalu Pro_Contra w Szczecinie wywołała burzliwą dyskusję na temat wizerunku ciała.

Program realizowany min: we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca, Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016 - Adam Kamiński

Zespół kuratorski projektu: Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange - Roma Hurey, Adam Kamiński

Patronat: Austriackie Forum Kultury, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Konsulat Austrii

Patronat: Austriackie Forum Kultury, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Austriacki we Wrocławiu

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii