powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Czytanie dramatów we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Najnowsze polskie dramaty znakomitych autorów po raz pierwszy przed publicznością. Czytania performatywne sztuk Wojciecha Ziemilskiego, Małgorzaty Szczerbowskiej, Michała Bajera, Agnieszki Jakimiak oraz Mariusza Sieniewicza odbędą się w czerwcu.

Po prapremierach spektakli "Silesia, Silentia" Lidii Amejko oraz "Garnitur Prezydenta" Maliny Prześlugi Wrocławski Teatr Współczesny prezentuje pięć kolejnych spośród trzydziestu jeden dramatów zgłoszonych w 2015 roku na 1. Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU 2016 . Został on zorganizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury wspólnie z Miastem Wrocław. Czytania performatywne przygotowują: Judyta Berłowska, Tomasz Cyz, Agata Dyczko, Lena Frankiewicz i Tomasz Szczepanek.

***

STREFY KONTAKTU 2016

Wrocławski Teatr Współczesny

CZYTANIA DRAMATÓW 4-5 czerwca 2016

www.strefykontaktu.pl

4 czerwca [sobota]

godz. 16.00 DZIECI Wojciech Ziemilski, reż. Lena Frankiewicz

godz. 18.00 DRZEWOM NIE WYPADAJĄ WŁOSY Małgorzata Szczerbowska, reż. Judyta Berłowska

godz. 20.00 WOLFGANG AMADEUSZ MOZ Michał Bajer, reż. Tomasz Cyz

5 czerwca [niedziela]

godz. 16.00 KUNSTKAMMER Agnieszka Jakimiak, reż. Agata Dyczko,

godz. 18.00 BAR ŚWIĘTEJ KREWETY Mariusz Sieniewicz, Tomasz Szczepanek

godz. 20.00 Spotkanie poświęcone polskiej dramaturgii współczesnej z udziałem autorów sztuk i realizatorów czytań. Prowadzenie - prof. Jacek Kopciński.

Bezpłatne wejściówki na KUNSTKAMMER można rezerwować telefonicznie w kasie biletowej Wrocławskiego Teatru Współczesnego - tel. 71 358 89 22.

Bilety na pozostałe czytania w cenie 1 zł - w kasie biletowej lub na www.strefykontaktu.pl

W czerwcu można będzie także obejrzeć spektakle "Garnitur Prezydenta" [11-16 czerwca, Duża Scena] oraz "Silesia, Silentia" [17-21 czerwca, Scena na Strychu].

***

Michał Bajer [1981, Poznań] - dramatopisarz, tłumacz z języka francuskiego, adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, autor książki "Trzy poetyki z czasów Richelieu. Francuski klasycyzm o dramacie". Pasjonuje go włoska opera, klasycyzm, jak również medyczne i filozoficzne koncepcje człowieka w XVI i XVII wieku. Autor dramatów: "Straż nocna", "Studium w szkarłacie", "Verklärte Nacht", "Zjedz serce wroga", "Strefa działań wojennych", "Innowatorzy".

Agnieszka Jakimiak [1987, Łódź] - dramaturżka i eseistka, recenzentka teatralna i filmowa, w teatrze współpracowała z reżyserami: Oliverem Frljiciem ["Nie-Boska Komedia. Szczątki"], Weroniką Szczawińską ["Jak być kochaną", "Re//mix: Lidia Zamkow: 2 albo 3 rzeczy, które o niej wiem", "Artyści prowincjonalni", "Geniusz w golfie"], Katarzyną Szyngierą ["Przypisy do Powstania", "Autobus jedzie", "Tajemniczy ogród" - realizacja we Wrocławskim Teatrze Współczesnym]. Wyreżyserowała czytanie performatywne "Głosów wśród nocy" Stanisława Brzozowskiego w Instytucie Teatralnym. Publikowała na łamach: "Dwutygodnika", "Didaskaliów", "Kina", "Res Publiki Nowej", "Ha!artu".

Mariusz Sieniewicz [1972, Olsztyn] - pisarz, eseista, felietonista. "Prababka" to tytuł jego debiutanckiej powieści. Następne książki to powieść "Czwarte niebo" [nominacje do Paszportów "Polityki" i Nagrody Literackiej NIKE], zbiór opowiadań "Żydówek nie obsługujemy", "Rebelia", "Miasto Szklanych Słoni", "Spowiedź Śpiącej Królewny", "Walizki hipochondryka". Adaptacje jego prozy były wystawiane w teatrach: Łaźnia Nowa w Krakowie, im. Jaracza w Olsztynie, Śląskim w Katowice, Polskim we Wrocławiu. Twórca audycji radiowych oraz happeningów. Tłumaczony na niemiecki, rosyjski, węgierski, chorwacki i litewski. Związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie jako asystent dyrektora ds. programowych.

Małgorzata Szczerbowska [1975, Toruń] - aktorka, reżyserka. W Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu zrealizowała spektakl oparty na "Bachantkach" Eurypidesa i muzyce etnicznej z rejonów Bułgarii, Serbii, Grecji i Albanii. Pracowała w Teatrze Kochanowskiego oraz współpracowała z Teatrem Eco-Studio w Opolu. Współpracuje z Fundacją Teatru BOTO w Sopocie. Wykłada w szkole aktorskiej Art-Play w Katowicach, gdzie wyreżyserowała trzy prace dyplomowe: "Historie zakulisowe" wg Czechowa "Sinobrody - nadzieja kobiet" wg Loher oraz "Sny" wg Wyrypajewa.

Wojciech Ziemilski (1977, Stanford) - reżyser teatralny, artysta wizualny, bloger. Tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. W Portugalii zrealizował spektakl multimedialny "Hamlet Light". Po powrocie współpracował z TR Warszawa. Prowadzi warsztaty z nowych form eksperymentu w teatrze, m.in. w Instytucie Teatralnym. Autor spektakli "Mała narracja", "Mapa", "Prolog".