powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera "Beauty Box" u Machulskich

Czy w dzisiejszym świecie kobieta jest produktem? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy Beauty Box, nowego spektaklu dyplomowego Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Premiera 21 maja w Teatrze WARSawy.

Tytułowy Beauty Box to salon piękności, który dla sześciu kobiet staje się miejscem ucieczki od świata zewnętrznego. Każda z nich szuka w nim wzajemnej akceptacji próbując uwolnić się od groteskowej formy kobiecości, której wymaga od nich rzeczywistość. Tu wyrzucają z siebie wątpliwości dotyczące wszystkich aspektów bycia kobietą: małżeństwa, macierzyństwa, urody, ciała. Salon fryzjerski przemienia się w gabinet terapii.

"Beauty Box" to opowieść o dostosowaniu się do idealnego wizerunku kobiety, stworzonego przez kino, telewizję i kolorowe magazyny. "Naturalne piękno nie istnieje" - to zdanie jak mantra nieustannie powtarzane jest przed właścicielkę salonu. Bohaterki spektaklu patrzą na siebie oczami społeczeństwa próbując odgrywać narzucone im role.

"Beauty Box" jest próbą ukazania jak wyniszczający może być proces usilnego dostosowywania się do panujących norm i trendów, i jak poważne niesie to za sobą konsekwencję.

21 maja,sobota, godz. 19.00 (premiera)

22 maja,niedziela, godz.17.00

22 maja, niedziela, godz. 20.00

Teatr WARSAwy, Rynek Nowego Miasta 5

Wstęp: 20 zł

Spektakl jest częścią projektu "TRANSFUZJA - Giełda Aktorska" realizowanego przez Polski Ośrodek ASSITEJ, współfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.