Kongres Tańca

11-04-2011
01-10-2011
Rok Instytutu Muzyki i Tańca
Zorganizowany w kwietniu Kongres Tańca, majową Konwencję Muzyki Polskiej, opracowanie i wydanie "Raportu o stanie muzyki polskiej", uruchomienie internetowego portalu taniecpolska.pl oraz uruchomienie pierwszych programów wspierających infrastrukturę taneczną i programy wspierające działalność to wg Andrzeja Kosowskiego, dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, najważniejsze realizacje w pierwszym roku działalności placówki.
04-05-2011
Obiecujący Kongres Tańca
Taniec jest najstarszą i najbardziej żywotną sztuką związaną z naszym człowieczeństwem. A może starszą od nas, jeśli przyjrzymy się tańcom godowym innych gatunków. Przetrwa wszystkie spory i estetyki. Obejdzie się bez grantów. Ale to nie znaczy, że polityka kulturalna państwa może sobie ten temat darować, czy potraktować go lekceważąco - po I Kongresie Tańca pisze na swoim blogu Marek Weiss, dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
30-04-2011
Taniec w zaklętym łódzkim kręgu
W piątek w Warszawie zakończył się I Kongres Tańca. Organizatorzy przygotowali sprawozdania o stanie tańca w całej Polsce. "Konieczne są zmiany" - można przeczytać w łódzkim raporcie. Relacja Igora Rakowskiego-Kłosa w Gazecie Wyborczej - Łódź.
29-04-2011
Warszawa. Zakończył się I Kongres Tańca
Reforma systemu edukacji zawodowej w zakresie tańca i wzmocnienie pozycji zespołów baletowych w teatrach operowych i muzycznych - to niektóre postulaty sformułowane podczas I Kongresu Tańca w Warszawie. Trzydniowy kongres zamknął w piątek minister kultury.
27-04-2011
Rozpoczął się I Kongres Tańca
Powstanie centrów choreograficznych w wielu miastach Polski to jedyna szansa na podniesienie rangi sztuki tańca - mówił w środę, podczas I Kongresu Tańca w Warszawie, zastępca dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu do spraw baletu Jacek Przybyłowicz.
27-04-2011
Trzy dni dla tańca
- Liczymy na konkretne zapewnienia i jasne określenie, jakie miejsce zajmuje taniec w polityce kulturalnej państwa - Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego Cracovia Danza o I Kongresie Tańca.
27-04-2011
Warszawa. I Kongres Tańca online
W Warszawie rozpoczyna się I Kongres Tańca. Wszyscy, którzy nie dotrą do miejsca obrad - BUW - mogą skorzystać z internetowej transmisji obrad.
26-04-2011
Warszawa. Rejestracja na I Kongres Tańca
W środę rozpocznie się trzydniowy I Kongres Tańca. Można już rejestrować się przez internet w imprezie. Wstęp na kongres jest bezpłatny.
11-04-2011
Warszawa. I Kongres Tańca
Już wkrótce w Warszawie odbędzie się wielokierunkowa debata wokół szeroko rozumianego polskiego tańca. Pierwszy w polskiej historii Kongres Tańca zgromadzi specjalistów z najróżniejszych dziedzin.
09-03-2011
Warszawa. Rejestracja na I Kongres Tańca rozpoczęta
W dniach 27-29 kwietnia w Warszawie, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/66, odbędzie się I Kongres Tańca, organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca. Aby wziąć udział w Kongresie, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.kongrestanca.pl. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!
10-01-2011
Warszawa. Pierwszy Kongres Tańca w kwietniu
Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na Pierwszy Kongres Tańca w dniach 27-29 kwietnia br. Kongres zgromadzi reprezentantów wszystkich grup zawodowych związanych z tańcem.
26-09-2009
Po Kongresie: Instytut Tańca - ale jaki?
W swoim piątkowym przemówieniu podczas Kongresu Kultury Polskiej, minister Bogdan Zdrojewski zapowiedział powołanie Instytutu Tańca - pisze Witold Mrozek w portalu nowytaniec.pl