powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Słowacki "Mistrz i Małgorzata" dla dorosłych w lalkach

Głośny spektakl Teatro Tatro z Nitry (Słowacja) "Mistrz i Małgorzata" w reż. Ondreja Spišáka pokaże Wrocławski Teatr Lalek 3 czerwca.

Zaadaptowanie na scenę książki, kultowej powieści Michaiła Bułhakowa, było dla Teatro Tatro wielkim wyzwaniem. Równie trudnym i ważnym zadaniem była próba odpowiedzenia na kluczowe pytania. Czy Diabeł, który pojawił się w latach 30. minionego stulecia w Moskwie, istnieje nadal i czy ma wpływ na teraźniejszość? Czy dzisiejszy świat nie jest bardziej demoniczny niż postrewolucyjna Rosja?

Ambicją spektaklu jest przeniesienie widza za pomocą teatralnych środków w metaforyczny świat magii i snu. Namiot Teatro Tatro, w którym dokonuje się misterium, każdorazowo staje się laboratorium - miejscem poszukiwania odpowiedzi na odwieczne pytania trapiące ludzkość

Przedstawienie zostanie zagrane w godzinach wieczornych w wyjątkowej plenerowej scenerii wrocławskiego Studia na Grobli.

Teatro Tatro to niezwykła grupa teatralna podróżująca po świecie z własnym koniem i namiotem cyrkowym, powstała jako alternatywa dla stacjonarnych instytucji państwowych. Gra zarówno na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, jak i w małych słowackich miejscowościach. Wolność artystyczna, pasja i nieuleganie snobizmom owocują spektaklami, które wchodzą w dialog z każdym widzem - i tym wymagającym, i tym, który wchodząc do cyrkowego namiotu Słowaków spodziewa się przede wszystkim rozrywki.

***

STUDIO NA GROBLI, INSTYTUT IM. JERZEGO GROTOWSKIEGO

ul. Na Grobli 30/32