powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Warszaty z Tobiasem M. Draegerem w Laboratorium Ruchu ESK 2016

Niemiecki aktor, tancerz i choreograf poprowadzi 18 maja warsztaty z cyklu " Niech (NIE) sczezną artyści". Laboratoriu

Odwaga prostoty i zanurzenie w stan umysłu

,,Odwaga, nie słabością jest, miękkie serce w okrutnym świecie." K. Henson

Pomysł ten służy jako metafora dla tego warsztatu:

Być zaskoczonym, być oszołomionym, aby zobaczyć i doświadczyć za pomocą wszystkich zmysłów, językiem ciała i percepcją mentalną poziom prostoty obiektu i samego siebie. Warsztaty mają na celu doprowadzić każdego z uczestników do swojego punktu widzenia, gdzie nie musisz przedstawiać siebie lub produkować czegoś. Ważne jest wydobycie tego co zostało ukryte w pracy artystycznej na chwilę bądz na zawsze. Czym jest ten stan, który uwraźliwia ciało i umysł w taki specyficzny sposób, który umożliwia "wysoce fizyczne" działanie na scenie nie bedąc sztucznym? To może być autentyczne i fizyczne. Długoletnia współpraca z choreografem Quan Bui Ngoc z Les Ballets de la B i medyczno/filozoficzna wymiana z osteopatią E.Horsten wzbogaciły artystyczny background Tobiasa M. Draegera. Gra w filmach, w teatrze, w cyrku. Intensywna konfrontacja z fizycznym i mentalnym stanem umysłu doprowadzi każdego uczestnika zajęć do innego punktu. Nie ma znaczenia, gdzie. z pewnością bliżej i głębiej do indywidualnej metody pracy.

Tobias M. Draeger (na zdjęciu) urodził się w 1981 w Niemczech, studiował aktorstwo i taniec współczesny w Konserwatorium w Wiedniu oraz w SEAD w Salzburgu. Pierwsze doświadczenia zawodowe w dziedzinie tańca i teatru zdobywał u Sebastiana Prantla/ Keith Johnstone i M. Obertscheider w Wiedniu. Największy wpływ na jego drodze artystycznej miała współpraca z Kopergieterey/ Kabinet K. i Wim Vandekeybus/ Ultima Vez. Od 2001 roku pokazuje się w produkcjach teatralnych i filmowych. Prace solowe i w duecie prezentował w Tanzquartier Wien, Linz 09 Festival, w Linz Theater Phoenix, w WUK Kiosk59, Tanzzentrale w Monachium, 12 minmax w Tanzhaus Zürich. W 2008 powstały jego pierwsze choreograficzne produkcje obejmujące taniec, teatr, akrobatykę i manipulacje obiektami. W 2010 roku otrzymał nagrodę młodych talentów na festiwalu Szene Bunte Wähne w Wiedniu oraz Interdisciplinary Summer Stipendium na Mousonturm Frankfurt (Circus Artist Juliana Neves and Quan Bui Qnoc/ Les Ballets C de la B). W roku 2010 rozpoczął kooperację z wietnamskim choreografem Quan Bui Qnoc/ Les Ballets C de la B. W 2011 powstał "Stückwerk" w ramach stypendium Tanzquartier Wien. Następnie współpracował jako choreograf min. z: Cornelia Luthi (CH), Helena Waldmann (DE), Kristel van Issum/ T.R.A.S.H Company (NL), Quan Bui Qnoc/ Les Ballets C de la B (BE), Philippe Reira/ Superamas (AUT/FR). W 2008 roku założył własny kolektyw draeger u.Co działający na pograniczu tańca, teatru i instalacji. TANZMAGAZIN GERMANY ogłosił jego solo ,,Daily Madness" : THE NEWCOMER OF THE YEAR 2015. Jego

prace były prezentowane w Kammerspiele w Monachium, Tanzquartier Wien, Tanzhaus Zürich, Dock11Berlin, Linz Theater Phoenix, Festival Hiver de Danse, Cultural City of Europe 2014 Riga, NEW Vorst Netherlands itd.

***

WARSZTATY - Tobias M . Draeger

Data: 18.05.2016

Godz: 16.00 - 19.00

Data: 19.05.2016

Godz: 15. 30- 18.00

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Miejsce: sala warsztatowa Hostel One

Rynek 30 Wrocław

Cena za udział w zajęciach:

Leonie Wahl, Yukie Koji, Tobias.M. Draeger, Radek Hewelt, Filip Szatarski - 100 zł 22 godziny warsztatowe

Udział w pojedynczych zajęciach wybranego artysty - 50 zł

Program realizowany min: we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca, Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016 - Adam Kamiński

Zespół kuratorski projektu: Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange - Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński

Współorganizacja: Narodowe Forum Muzyki, Instytut Austriacki we Wrocławiu

Pokazy spektakli panele dyskusyjne, warsztaty możliwe min: dzięki wsparciu finansowemu: INTPA - INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA - Tanzquartier Wien oraz BKA i BMEIA"

Patronat: Austriackie Forum Kultury, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Austriacki we Wrocławiu

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii