powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Pink Mama Theatre w ramach ESK

Szwajcarski Pink Mama Theatre zaprezentuje 28 maja dwa spektakle solowe - spektakl "La femme de service" oraz premierowy pokaz spektaklu "Zielonooki". Program realizowany m. in. we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca, Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

"La femme de service"

Pomysł, choreografia i wykonanie: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

czas trwania: 35minut

Praca solowa nawiązująca do problematyki legendarnego spektaklu Umarła klasa. W dziele Tadeusza Kantora bohaterowie powracają do czasów dzieciństwa, by zobaczyć ponownie obrazy, które powodują zamęt w głowach. W pracy nad spektaklem artysta postanowił wykorzystać pierwiastek swoich osobistych przeżyć - śmierć ojca.

"Zielonooki"

Choreografia: Sławek Bendrat

Pomysł i dramaturgia: Dominik Krawiecki

Wykonanie: Valentin Markus Oppermann

Czas trwania: 40 minut

Oboje są przekonani, że połączyło ich uczucie nagłe. Piękna jest taka pewność, ale niepewność piękniejsza Wisława Szymborka "Miłość od pierwszego wejrzenia".

Solo taneczne "Zielonooki" zainspirowane jest filmem dokumentalnym "Śmierć w internecie". Jest to autentyczna opowieść o mężczyźnie podającym się na portalach społecznościowych za dotkniętego silną depresją nastolatka. Ów mężczyzna, w perfidny sposób namawia młodych ludzi do odebrania sobie wspólnie z nim życia. Zrealizowawszy swój szaleńczy plan i doprowadziwszy do desperackiego czynu osoby "po drugiej stronie monitoru", kasuje swój profil i zakłada nowy. Zielonooki to nick internetowy, pod którym kryje się młody, naiwny mężczyzna spędzający większość dnia przed komputerem. Nawiązując kontakt w sieci z zupełnie obcą osobą, zostaje przez nią osaczony i zmanipulowany. Zielonooki projektuje sobie w głowie wyidealizowany obraz swojego rozmówcy. Wykonuje wszystkie jego perwersyjne polecenia i powierza mu wszelkie swoje sekrety. Tworzy się między nimi niebezpieczna więź, która łatwo może doprowadzić do tragedii.

28 maja 2016 roku, godzina 19.